Reklama
placeholder
News

Met Gala 2024 i najciekawsze stylizacje gwiazd. Kto zabłysnął podczas święta mody?

Met Gala 2024 i najciekawsze stylizacje gwiazd. Kto zabłysnął podczas święta mody?

fot. instagram.com/metgala.2024

Reklama
Reklama
placeholder

Met Gala to chyba najważniejsze wydarzenie modowe roku. To impreza charytatywna, której celem jest zbiórka funduszy dla Instytutu Kostiumów w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Pierwotnie gala miała bardziej kameralny charakter, a dziś największe postaci ze świata szołbiznesu mają nadzieję na otrzymanie zaproszenia. Na kultowych schodach co roku pokazują się gwiazdy kina, muzyki, mody i nie tylko. Jedni zachwycają, inni wzbudzają kontrowersje. Jak było w tym roku?

Met Gala 2024: temat przewodni już znany. Jak zinterpretują go gwiazdy? >>

Met Gala 2024: stylizacje gwiazd tradycyjnie wzbudzają ogromne zainteresowanie. Jaki był temat przewodni?

Tegoroczny motyw przewodni to Sleeping Beauties: Reawakening Fashion (ang. śpiące królewny: przebudzenie mody). Dress code zakładał nawiązanie do opowiadania The Garden of Time autorstwa JG Ballarda, a uczestników zachęcano do pokazywania ulotnego piękna. Jak widać temat był dość ogólny i interpretacje mogły być różne. Wiele gwiazd postawiło jednak na bezpieczne, ponadczasowe klasyki, ignorując motyw przewodni, jak chociażby współprzewodniczący Met Gali Chris Hemsworth, który wybrał po prostu uniwersalny, kremowy garnitur. Inna współprzewodnicząca, Jennifer Lopez, także postawiła na bezpieczny klasyk, pomijając temat przewodni i wybierając cekinową suknię od Schiaparelli Couture.

Met Gala 2023: najlepsze stylizacje gwiazd. Kto pojawił się na imprezie? >>

Niektórzy zainspirowali się historią o Śpiącej Królewnie, inni wybrali zjawiskowe kreacje niekoniecznie związane ze światem baśni. Nie zawiodła Zendaya, doskonale interpretując temat imprezy, która zachwyciła aż dwiema kreacjami. Postarał się także Bad Bunny, stawiając na mroczny romantyzm i wybierając teatralną stylizację nawiązującą do renesansu.

Demi Moore postanowiła porzucić bezpieczne stylizacje i wybrała krzykliwą suknię z kwiatami. Choć ciężko ją nazwać zachwycającą, krytycy przychylają się do odważnych wyborów kosztem nudnych klasyków. Równie szokująca była kreacja Lany Del Rey z… gałęziami. Także Dua Lipa zaskoczyła, jednak w drugą stronę — kreacja choć elegancka, zupełnie nie pasowała do motywu przewodniego. Niektórzy wręcz ocenili ją negatywnie.

Zaskakująco spokojnie ubrała się w tym roku Kim Kardashian, która zawsze starała się zaszokować publikę. W ubiegłym roku założyła sukienkę Marylin Monroe, co musiała poprzedzić drakońską dietą. Cała historia wywołała niemałe zamieszanie, pojawiły się liczne głosy krytyczne ze strony specjalistów od mody oraz lekarzy. W tym roku celebrytka wybrała niewątpliwie ładną, jednak stonowaną srebrną sukienkę z gorsetem. Zaskakującym dopełnieniem była dzianinowa narzutka, która przywodzi na myśl raczej oglądanie filmu na kanapie niż spacerowanie po czerwonym dywanie. Także pozostałe siostry Kardashian-Jenner postawiły na bezpieczne, eleganckie kreacje, niezwiązane z baśniami czy ogrodami.

Stylizacją zszokowała również Cardi B, która postawiła na ogromną, czarną suknię wraz z nakryciem głowy. Jej koleżanka po fachu Lizzo zaliczyła natomiast wpadkę, wybierając dziwaczną aplikację na głowie.

Negatywne głosy krytyków zebrały takie nazwiska jak: Gigi Hadid, Alison Oliver, Jamie Dornan czy Morgan Spector.

Która z kreacji gwiazd z Met Gali 2024 jest Waszym zdaniem najlepsza?

Zendaya — Met Gala 2024

 

Siostry Kardashian-Jenner — Met Gala 2024

 

Cardi B — Met Gala 2024

 

Gigi Hadid — Met Gala 2024

 

Zendaya i jej druga kreacja — Met Gala 2024

 

Lana Del Rey — Met Gala 2024

 

Dua Lipa — Met Gala 2024

 

Emily Ratajkowski — Met Gala 2024

 

Amanda Seyfried — Met Gala 2024

 

Bad Bunny — Met Gala 2024

 

Chris Hemsworth i Elsa Pataky — Met Gala 2024

 

Jennifer Lopez — Met Gala 2024

 

Lizzo — Met Gala 2024

 

Morgan Spector — Met Gala 2024

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama