News

Piosenki Michała Szpaka zniknęły z YouTube! Dlaczego?

Piosenki Michała Szpaka zniknęły z YouTube! Dlaczego?

Fot. Wikimedia Commons/Silar

Piosenki Michała Szpaka zniknęły z YouTube! Dlaczego nie można już tam znaleźć wszystkich singli wokalisty?

Taylor Swift: nowa płyta już w sieci! „Niespodzianka!” [TRACKLISTA] >>

Michał Szpak nie ma praw do swoich utworów?

Jakiś czas temu z oficjalnego konta Michała Szpaka na YouTube zniknęły dwa jego utwory – Byle Być Sobą oraz Jesteś Bohaterem. Dlaczego? Jak się okazuje, ma to związek z decyzją o zmianie menadżera i agencji, którą podjął piosenkarz. Od początku 2020 roku jego wizerunkiem zajmuje się nie Musicart, a Maciej Durczak związany z Rock House Entertainment.

W lutym 2020 roku agencja Musicart wydała oświadczenie, w którym poinformowano, że aby Michał Szpak mógł wykonywać publicznie wszystkie utwory z albumów Byle Być Sobą oraz Dreamer należy otrzymać zgodę od współwłaścicieli praw autorskich do tego repertuaru. Cały komunikat znajdziecie na tej stronie.

Po tym jak single Byle Być Sobą i Jesteś Bohaterem zniknęły z oficjalnego konta Michała Szpaka na YouTube, dziennikarze portalu Plejada skontaktowali się z menadżerem wokalisty, żeby wyjaśnić sprawę.

To jest niezrozumiałe dla mnie. To decyzja poprzednich producentów Michała o usunięciu jego piosenek z internetu. Nie mam na nią żadnego wpływu – odpowiedział Maciej Durczak.

Ariana Grande i k-pop? Będzie duet z koreańskim zespołem? >>

Co z wykonywaniem utworów na koncertach?

Może śpiewać, ale za zgodą poprzedniej agencji. Ta zgoda wiąże się również z określonym wynagrodzeniem, które organizator takiego koncertu musi uiścić wobec jego byłych producentów. Czyli de facto sprowadza się to do tego, że nie będzie ich grał, chyba że jakiś organizator zdecyduje się opłacić taką licencję, ale to jest tak niespotykana praktyka, że nie sądzę, aby ktoś się na to zdecydował – mówił menadżer Michała Szpaka.

Maciej Durczak dodał, że zmiana decyzji w sprawie repertuaru Michała Szpaka zależy tylko od jego poprzedniej agencji.

[AKTUALIZACJA, 27.07.2020, 12.20] 

Od niedawna (około godziny 11.00) piosenki Michała Szpaka - Byle Być Sobą oraz Jesteś Bohaterem - znowu można znaleźć na jego oficjalnym koncie na YouTube. Pierwszy singiel wyświetlono do tej pory 1000 razy, natomiast drugi - 572 razy. 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Szmer Blask Czerwony Zielony Peace #holiday #fashion #beach #portrait #man #tomford

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziękuje wszystkim za opiekę i prace nad przygotowaniami do @polsatsuperhitfestiwal To był naprawdę ogromny sztab ludzi! Nie pamiętam kiedy czułem taki wielki stres, starałem się tego nie pokazywać ale bywało różnie hahahah Za stylizacje jako prowadzący odpowiedzialni byli: @mariusz_przybylski @thedreamsstudio #biżuteria @zozodesign_official Za niezwykle spektakularne stroje sceniczne: @filiplaura_ #makeup @by_catnel Dziękuje Wam za to ogromnie!!!! To było niesamowite Dziękuje również: Michał Pańszczyk Tomek Kępka Gosia Nędza Jacek Jastrowicz Jacek Siębor Sławek Sokołowski Aldona Dąbrowska Wspaniałym muzyką z zespołu (Damian Kurasz, Adrian Adamski, Rafał Inglot, Bartek Skiba, Witold Paśko) Jak i również za wiarę w udźwignięciu nowej roli prowadzącego Ninie Terentiew ❤️ #show #tv #music #festival #rock #rockstyle #new #love

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#soundcheck 2018/2019 #backstage @polsatofficial #sylwesterzpolsatem

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#michalszpak #after #interview #black #style #ootd #rayban #fashion #rock #man #longhair

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj