Reklama
placeholder
News

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna pojawi się nad Polską! Kiedy ją oglądać?

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna pojawi się nad Polską! Kiedy ją oglądać?

fot. pixabay.com/

Reklama
Reklama
placeholder

Nad Polską przeleci Międzynarodowa Stacja Kosmiczna! Kiedy można ją oglądać?

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) krąży dookoła Ziemi po orbicie mierzącej około 400 kilometrów długości. Co ciekawe, ten odcinek pokonuje co około 90 minut. Zdarza się, że jej trasa układa się tak, że jesteśmy w stanie dostrzec jej przelot na niebie w nocy. Okazuje się, że jeszcze w tym miesiącu możemy być świadkami tego zdarzenia!

Perseidy – lato 2020: kiedy oglądać deszcz spadających gwiazd? >>

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna: kiedy przelot?

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna w trakcie swoich przelotów jest jaśniejsza niż gwiazdy na na niebie, więc nie powinno nam sprawić trudności odnalezienie jej. Jeśli uda nam się namierzyć takie planety jak Jowisz oraz Saturn, to będziemy mogli zobaczyć niezwykłe konfiguracje, które stworzy ISS przelatując w ich pobliżu.

Kiedy i jak obserwować przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Jedną z możliwości jest specjalna aplikacja dedykowana na smartfony. W wyszukiwarce sklepu, z którego pobieramy programy należy wpisać po prostu „ISS” i wybrać którąś z aplikacji, która się pojawiła.

Kolejną dostępną opcją jest strona ISS Tracker. Oferuje ona nie tylko możliwość sprawdzenia dokładnej godziny przelotu w konkretnej miejscowości, ale także jasność z jaką będzie świecić Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Dodatkowo można śledzić na niej aktualną trasę ISS. Stronę ISS Tracker odwiedzicie klikając tutaj.

Również NASA oferuje dedykowaną stronę dla tej misji, na której mamy szansę zobaczyć widok Ziemi ze specjalnej kamery umieszczonej na pokładzie ISS. Bardzo często jest to transmisja dostępna w czasie rzeczywistym. Specjalną stronę stworzoną przez NASA możecie zobaczyć klikając tutaj.

Aktualnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej znajduje się dwóch astronautów z Rosji i trzech ze Stanów Zjednocznonych. W projekcie udział biorą także Kanada, Japonia oraz poszczególne kraje Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Na stacji ISS przeprowadzane są eksperymenty naukowe oraz testy technologiczne. Dodatkowo został utworzony projekt ARISS dzięki, któremu wybrane szkoły mają możliwość połączenia się z załogą, gdy stacja znajduje się nad okolicą budynku.

Bohaterka kultowej bajki to lesbijka - przyznał reżyser. Zaskoczeni? >>

Będziecie wypatrywać ISS?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama