Reklama
placeholder
News

Katolicka influencerka Najjjka ostrzega przed seksem w ciąży. Dlaczego?

Katolicka influencerka Najjjka ostrzega przed seksem w ciąży. Dlaczego?

fot. TikTok/ks.sebastianpicur/ fot. instagram.com/najjjka/

Reklama
Reklama
placeholder

Natalia Ruś, która posługuje się nazwą @najjjka na Instagramie, często wypowiada się na temat aspektów życia w kontekście wiary katolickiej. Jest ona kontrowersyjną postacią w przestrzeni internetowej i ma zarówno wiele fanów, jak i krytyków. Przez co jedni nazywają Najjjkę "współczesnym aniołem", a inni "patokatoliczką".

Ostatnio Natalia Ruś zszokowała internautów swoim ostrzeżeniem przed uprawianiem seksu w ciąży. Jak to uargumentowała?

Ksiądz z TikToka odpowiedział co najlepiej podarować na komunię. W komentarzach burza >>

Najjjka ostrzega przed seksem w ciąży. Jej zdaniem to grzech

W jednym z najnowszych filmików na TikToku autorstwa Natalii znalazło się nawiązanie do seksu w czasie trwania ciąży. Wideo zostało już usunięte z jej konta. Zdaniem Najjjki zbliżenie mężczyzny oraz ciężarnej kobiety jest grzechem i sprowadza na dziecko nieczystość. Według niej rodzice, którzy decydują się na seks, spodziewając się jednocześnie dziecka, popełniają ogromny błąd. 

Tutaj chodzi o duszę dziecka, że mamy duszy dziecka nie narażać na grzech związany z nieczystością.

Do słów kontrowersyjnej influencerki odniósł się słynny ksiądz z TikToka - Sebastian Picur. W swoim wideo uspokoił on przyszłych rodziców nie zgadzając się ze słowami Najjjki. Sebastian Picur powołał się na fakt, że dwójka kochających się ludzi, która już zdecydowała się na "przyjęcie nowego życia", ma prawo do zbliżeń w ciąży i nie jest to grzechem. 

Zaznaczam, że współżycie w ciąży małżonków sakramentalnych nie jest grzechem, ponieważ oni nie wykluczają życia, a ciąża wskazuje na to, że są otwarci na przyjęcie nowego życia. (...)  Jeżeli małżonkowie podejmują współżycie w tzw. dniach niepłodnych, a ogólnie ostatecznie są otwarci na życie, to nie popełniają grzechu. Wszystko jest jak najbardziej okej. 

Najjjka odpowiedziała na komentarz księdza w swoim kolejnym filmiku, twierdząc, że ten poprzez "zwrócenie [jej] publicznie uwagi" próbował ją "zgnoić".Dodatkowo uznała, że duchowny błędnie wypowiedział się w tym temacie oraz jedynie "szukał poklasku".

@ks.sebastianpicur @najjjka0 @najjjka2 #najjjka2 #najjjka #dc #ksiadz #ksiadztiktok #jaramniewiara #kościół #wiara ♬ Relaxing Japanese-style piano song inviting nostalgia - Akiko Akiyama

 

 

 

@najjjka2 Nad relacją i nad sobą samym trzeba każdego dnia pracować. Inaczej to wszystko nie wyjdzie. Trzeba wyzbyć się egoizmu i patrzenia tylko na siebie. Każdemu z nas życzę prawdziwej miłości. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi. Wszystkie nasze związki zanośmy Bogu. #najka #milosc #zwiazek #Bóg #wiara #katolik #love #miłość ♬ Somewhere Only We Know - Sped Up Version - Keane & Speed Radio
Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama