
fot. pixabay.com

Najmniejsza oraz najmniej praktyczna torebka na świecie została niedawno stworzona przez artystów z Nowego Jorku. Grupa, podchodząc humorystycznie do tematu, oznaczyła na projekcie dochodową markę modową.
Lady Gaga promuje lek za ponad 4 tysiące złotych. Fani oburzeni >>
Mikrotorebki - trend modowy
Grupa artystów z Nowego Jorku, tworzących firmę MSCHF, która buntuje się przeciw absurdom współczesnego świata, postanowiła ponownie zażartować z trendów modowych. Tym razem ich wybór padł na coraz to bardziej kurczące się torebki, które z uwagi na rozmiary straciły swoją pierwotną funkcję, a stały się wyznacznikiem statusu społecznego.
Najdroższe minimalistyczne projekty zostały rozpowszechnione na globalną skalę w 2019 roku. Wtedy to internauci oszaleli na punkcie mikrotorebek, które są w stanie zmieścić zaledwie monetę. Polskie gwiazdy również pojawiały się na premierach i imprezach z tym ciekawym akcesorium. Ten trend spodobał się między innymi Julii Wieniawie i Katarzynie Zielińskiej, a na zagranicznym czerwonym dywanie "matką", która wprowadziła dodatek na salony była Lizzo.
Nowe tablice rejestracyjne dla dużych polskich miast. Wśród nich XD >>
Najmniejsza torebka na świecie
MSCHF to kolektyw artystyczny ze Stanów Zjednoczonych, zrzeszający twórców o najoryginalniejszych pomysłach. Główną specjalnością grupy jest odtwarzanie modowych trendów z sarkastycznym podejściem. Artyści, na których czele stoi dyrektor, Kevin Weisner, czerpią ze współczesnej kultury i przeobrażają trendy po swojemu, tak by zakpić z konsumpcjonizmu.
Ostatnim projektem jest najmniejsza torebka na świecie, która jest niemalże niewidoczna gołym okiem. Dzieło o wymiarach około 657 na 222 na 700 mikrometrów, widoczne jest w pełni dopiero po przyjrzeniu się jej pod mikroskopem. Po znacznym przybliżeniu widoczny jest cały krój oraz nazwa marki. Torebka powstała w stylu OnTheGo wzorowanym na popularnym szablonie związanym z Louis Vuitton. Microscopic Handbag wygląda jak ziarnko piasku lub drobina kurzu, a położona na zwykłej powierzchni może łatwo zginąć npm. przez mały podmuch wiatru. Najmniejsza torebka na świecie powstała z żywicy, za pomocą techniki polimeryzacji dwufotonowej, która jest odłamem technologii druku 3D.
Jak podaje magazyn Kmag, Kevin Weiser nigdy nie spytał właścicieli o prawa do wykorzystywania nazwy Louis Vuitton i zaryzykował, dodając do projektu logo bez ich zgody.
