Reklama
placeholder
News

Oto najmniejsza torebka na świecie. Zakład, że nie zgadniecie jak jest mała?

Oto najmniejsza torebka na świecie. Zakład, że nie zgadniecie jak jest mała?

fot. pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Najmniejsza oraz najmniej praktyczna torebka na świecie została niedawno stworzona przez artystów z Nowego Jorku. Grupa, podchodząc humorystycznie do tematu, oznaczyła na projekcie dochodową markę modową. 

Lady Gaga promuje lek za ponad 4 tysiące złotych. Fani oburzeni >>

Mikrotorebki - trend modowy

Grupa artystów z Nowego Jorku, tworzących firmę MSCHF, która buntuje się przeciw absurdom współczesnego świata, postanowiła ponownie zażartować z trendów modowych. Tym razem ich wybór padł na coraz to bardziej kurczące się torebki, które z uwagi na rozmiary straciły swoją pierwotną funkcję, a stały się wyznacznikiem statusu społecznego.

Najdroższe minimalistyczne projekty zostały rozpowszechnione na globalną skalę w 2019 roku. Wtedy to internauci oszaleli na punkcie mikrotorebek, które są w stanie zmieścić zaledwie monetę. Polskie gwiazdy również pojawiały się na premierach i imprezach z tym ciekawym akcesorium. Ten trend spodobał się między innymi Julii Wieniawie i Katarzynie Zielińskiej, a na zagranicznym czerwonym dywanie "matką", która wprowadziła dodatek na salony była Lizzo.

Nowe tablice rejestracyjne dla dużych polskich miast. Wśród nich XD >>

Najmniejsza torebka na świecie

MSCHF to kolektyw artystyczny ze Stanów Zjednoczonych, zrzeszający twórców o najoryginalniejszych pomysłach. Główną specjalnością grupy jest odtwarzanie modowych trendów z sarkastycznym podejściem. Artyści, na których czele stoi dyrektor, Kevin Weisner, czerpią ze współczesnej kultury i przeobrażają trendy po swojemu, tak by zakpić z konsumpcjonizmu.

Ostatnim projektem jest najmniejsza torebka na świecie, która jest niemalże niewidoczna gołym okiem. Dzieło o wymiarach około 657 na 222 na 700 mikrometrów, widoczne jest w pełni dopiero po przyjrzeniu się jej pod mikroskopem. Po znacznym przybliżeniu widoczny jest cały krój oraz nazwa marki. Torebka powstała w stylu OnTheGo wzorowanym na popularnym szablonie związanym z Louis Vuitton. Microscopic Handbag wygląda jak ziarnko piasku lub drobina kurzu, a położona na zwykłej powierzchni może łatwo zginąć npm. przez mały podmuch wiatru. Najmniejsza torebka na świecie powstała z żywicy, za pomocą techniki polimeryzacji dwufotonowej, która jest odłamem technologii druku 3D.

Jak podaje magazyn Kmag, Kevin Weiser nigdy nie spytał właścicieli o prawa do wykorzystywania nazwy Louis Vuitton i zaryzykował, dodając do projektu logo bez ich zgody. 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama