Reklama
placeholder
News

Najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem. Sprawdzamy gdzie najlepiej wychodzą zdjęcia

Najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem. Sprawdzamy gdzie najlepiej wychodzą zdjęcia

fot. Pixabay/ Peggy und Marco Lachmann-Anke

Reklama
Reklama
placeholder

Gdzie jest najładniej nad polskim morzem? Które bałtyckie plaże zapierają swoją urodą dech w piersiach i dają poczuć, że jesteśmy w naprawdę wyjątkowym miejscu?

Magazyn Travelist, który od 11 lat ocenia polskie plaże, wybrał tegorocznych finalistów na polską INSTAplażę. Które miejsca nad Bałtykiem wychodzą najlepiej na zdjęciach i gdzie się wybrać, żeby zebrać jak najwięcej lajków pod wakacyjną fotką? Sprawdzamy.

10. Łeba
Chociaż żeby dostać się z centrum Łeby nad morze, trzeba się udać na kilkunastominutowy spacer, to czysta i szeroka plaża, na którą dotrzemy jest tego warta. Piasek w Łebie jest miękki, sypki i wyjątkowy dzięki swojej jasnej barwie oraz niezwykle drobnej i krystalicznej strukturze. Widać to na zdjęciach, które śmiało mogą udawać przy odpowiedniej pogodzie śródziemnomorskie wybrzeża. Jeśli dodatkowo trafimy na dziką plażę, to mamy szansę na imponujące ujęcia bez tłumów. 

Najlepsze imprezowe miejscowości nad Bałtykiem. Gdzie najwięcej koncertów i wydarzeń? >>

9. Gdynia Orłowo
Orłowo przyciąga swoim imponującym stromym klifem. Charakterystyczne wzniesienie jest wyjątkowe, bo na górze rośnie las, a na dole znajduje się wąski pas plaży. Do tego w Orłowie znajdziemy promenadę z pięknym widokiem na zatokę i rybackie łodzie zacumowane przy plaży, drewniane molo i klimatyczne, secesyjne kamieniczki. Jeśli poszukujecie instagramowych ujęć, to tu będziecie ich mieli pod dostatkiem.

8. Jastrzębia Góra
Jastrzębia Góra to najbardziej wysunięta na północ miejscowość w Polsce, która zachwyca klifowym wybrzeżem. Żeby dostać się na plażę, w zależności od zejścia, które wybierzemy, będziemy musieli pokonać nawet do kilkuset schodów prowadzących po stromym zboczu. Na dole czeka na nas za to pas piasku, który w niektórych miejscach sięga nawet 100 metrów szerokości. Dzięki temu na zdjęciu znajdzie się szeroka plaża, morze, niebo i, w odpowiednim momencie dnia, idealny pasujący do całości zachód słońca.  

7. Trzęsacz
Plaża w Trzęsaczu też znajduje się pod wysokim kilkunastometrowym klifem. Nie jest zbyt szeroka, ale znajdziemy na niej mnóstwo wielobarwnych kamyków. Przy schodach na plażę znajduje się platforma widokowa, a obok niej kilkusetletnie ruiny gotyckiego kościoła, zniszczonego na skutek morskiej abrazji. Chociaż nowoczesna konstrukcja platformy mocno kontrastuje z pozostałościami świątyni, to wygląda to świetnie i ta dysharmonia bardzo dobrze wychodzi na zdjęciach.

6. Stilo
Plaża Stilo, położona 10 kilometrów od Łeby, to jedna z tych nielicznych na polskim wybrzeżu, które nadal można uznać za dzikie. W pobliżu nie ma miast, a najbliższy Osetnik jest półtora kilometra stąd. Szlak, którym dojdziemy na plażę biegnie przez rezerwat przyrody Mierzeja Sarbska, a na miejscu przywita nas jedna z najważniejszych atrakcji okolicy, latarnia morska Stilo. Jeśli szukacie więc miejsca na uroczy bałtycki widoczek z latarnią morską i pustą plażą, koniecznie udajcie się na Stilo.

5. Piaski
Plaża w Piaskach jest najbardziej wysuniętą na wschód polską plażą nad Morzem Bałtyckim. Przy zejściach znajdziemy prześliczne wydmy porośnięte roślinnością nadmorską, które nadają wyjątkowego uroku praktycznie pustej i dzikiej plaży. Chodzi o to, że tak daleko dociera bardzo mało turystów i jeśli chcecie mieć zdjęcia bez żywej duszy w środku lata, to zdecydowanie pojedźcie do Piasków. Dodatkową atrakcją może być dojście Mierzeją Wiślaną aż pod rosyjską granicę, ale tam akurat nie sugerujemy robić zbyt wielu zdjęć.

Gdzie nad Bałtyk pojechać z dziećmi? Poznajcie najlepsze miejsca nad polskim morzem >>

4. Hel - plaża na cyplu
Plaża na Cyplu Helskim to miejsce, w którym zaczyna się - albo kończy, w zależności od punktu widzenia - Polska. Na końcu mierzei znajduje się plaża otoczoną morzem z trzech stron, na której słońce świeci aż 70 dni w roku, ale wieją też wiatry i występują silne prądy morskie. To jedno z najbardziej oryginalnych nadmorskich punktów widokowych w Polsce i na świecie, a jeśli dodatkowo zdecydujecie się na zdjęcia z drona, możecie liczyć na jedyne w swoim rodzaju ujęcia.

3. Kołobrzeg
Chociaż szerokie, piaszczyste i czyste plaże w Kołobrzegu nie wyróżniają się tak naprawdę niczym szczególnym w porównaniu z resztą wybrzeża, to cała masa dodatkowych atrakcji sprawia, że jest tam na czym zawiesić oko. Weźmy chociażby molo, urokliwy bulwar Jana Szymańskiego ze słynnym Pomnikiem Zaślubin Polski z Morzem, falochrony i statki wpływające do portu. To tutaj zrobimy zdjęcia z koszami plażowymi i szczęśliwym opalonym tłumem. Nie każda plaża musi być pusta.

2. Gdańsk Stogi
Plaża Gdańsk Stogi znajduje się na południowym wschodzie od Głównego Miasta. Jest najszerszą z gdańskich plaż i jedną z najszerszych na polskim Wybrzeżu. Otaczają ją wydmy i las, a zaraz obok znajduje się terminal kontenerowy Portu Północnego, dzięki czemu możemy zrobić zdjęcia dźwigom portowym na tle zachodzącego słońca. Jesteśmy pewni, że to jedno z niewielu miejsc na świecie z takim widokiem i z szansą na takie ujęcia.

1. Świnoujście
Szeroki pas piasku na plaży w Świnoujściu, sięgający miejscami nawet 200 metrów poszerza się naturalnie sam i co roku jest coraz szerszy. Stawa Młyny, znak nawigacyjny w kształcie wiatraka, znajduje się na końcu Falochronu Zachodniego i nadaje krajobrazowi tego unikalnego, bałtyckiego charakteru. W wodzie pływają meduzy, po niebie latają mewy i bieliki, a plażą spacerują łabędzie. Czy to dlatego plaża w Świnoujściu najlepiej wychodzi na zdjęciach? To już będziecie musieli sprawdzić sami. 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama