News

Eurowizja Junior: 11-letnia Nikola Fiedor reprezentantką Polski?

Eurowizja Junior: 11-letnia Nikola Fiedor reprezentantką Polski?

Fot. YouTube.com/ Eurovision Poland

Nikola Fiedor reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2019? 11-latka ma na to naprawdę duże szanse! Co o niej wiemy?

Dziś Ariana Grande miała wystąpić w Polsce. Po raz trzeci… >> 

Eurowizja Junior 2019: kto reprezentantem Polski?

8 września 2019 roku wyemitowano pierwszy odcinek specjalnego wydania Szansy na Sukces, w którym zostanie wyłoniony reprezentant Polski na Eurowizję Junior 2019. W pierwszym odcinku programu dzieci w wieku 9-14 lat zmierzyły się z repertuarem Majki Jeżowskiej. Najlepsza okazała się Nikola Fiedor. 11-latka zaśpiewała piosenkę Od Rana Mam Dobry Humor. 29 września 2019 roku, w czasie finału na żywo, Nikola powalczy ze zwycięzcami pozostałych dwóch odcinków półfinałowych Szansy na Sukces o reprezentowanie Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji Dla Dzieci 2019.

Eurowizja Junior: nowe zasady wyboru reprezentanta Polski >> 

Przypominamy, że Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada na Arenie Gliwice. Prowadzącymi show będą Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 – Roksana Węgiel.

Nikola Fiedor – kto to jest?

Nikola Fiedor ma 11 lat i pochodzi z Elbląga. Muzyka jest pasją całej jej rodziny. Nikola zaczęła śpiewać w wieku 3 lat. Już 2 lata później zdobyła pierwszą nagrodę na konkursie piosenki w Łęczu. Później została solistką w zespole Szalone Małolaty działającego w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu.

Wiktoria Gabor: to ona jest faworytką na Eurowizję Junior 2019? >> 

Do tej pory Nikola Fiedor zdobyła m.in. pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Orfeusz" we Włoszech, nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Gdyni i wyróżnienie na Festiwalu w Opolu. Jest też laureatką konkursu 8 Wspaniałych. Nikola Fiedor występowała przed Polonią w Nowym Jorku i na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Szwajcarii.

Myślicie, że powinna reprezentować Polskę w Eurowizji Junior 2019? 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj