News

Odbiór świadectw 2020 – czy i jak uczniowie odbiorą świadectwo?

Odbiór świadectw 2020 – czy i jak uczniowie odbiorą świadectwo?

Fot. Pixabay.com

Odbiór świadectw 2020 – jak będzie wyglądał? Czy i jak uczniowie odbiorą świadectwo ukończenia szkoły w tym roku? Jest oficjalne stanowisko MEN w tej sprawie. 

Kiedy powrót do szkoły? Jest decyzja >> 

Z powodu epidemii koronawirusa w Polsce, rok szkolny 2019/2020 znacznie różni się od poprzednich. Przypomnijmy, że w marcu w placówkach edukacyjnych zawieszono zajęcia stacjonarne. Od wielu tygodni lekcje odbywają się przez internet. W czasie konferencji prasowej, która odbyła się 1 czerwca, Minister Edukacji Narodowej przekazał, że zdalny tryb nauczania obowiązuje przynajmniej do wakacji, czyli do 26 czerwca 2020 roku.

Przypomnijmy, że mimo że nadal lekcje prowadzone są online,  od 25 maja wprowadzono możliwość organizacji zajęć opiekuńczych  dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Od 1 czerwca w placówkach mogą odbywać się konsultacje dla wszystkich uczniów. Od tego dnia w szkołach średnich mogą być realizowane też zajęcia praktyczne.

Wyższe oceny i promocja do następnej klasy dla wszystkich? To pomysł Rzecznika Praw Dziecka >> 

Koniec roku szkolnego 2020 – odbiór świadectw

Rok szkolny 2019/2020 oficjalnie kończy się w piątek 26 czerwca. Tego dnia uczniowie otrzymują świadectwa ukończenia szkoły. Jak w tym roku będzie wyglądać odbiór tych dokumentów?

Rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej przekazała, że „po stronie dyrektora szkoły pozostaje decyzja o formie i terminie wydania świadectw uczniom”.

Mając na uwadze obowiązujące ograniczenia spowodowane epidemią, w tym ograniczenie stacjonarnej pracy szkół i placówek, dyrektor może ustalić odbiór świadectw w trybie indywidualnym. Może on wyznaczyć godziny odbioru świadectw dla danej klasy czy grupy uczniów. Jest możliwość, aby uczeń odebrał swoje świadectwo również w innym dniu. Wszystko zależy od tego, jak wielu uczniów liczy dana szkoła – cytuje słowa Anny Ostrowskiej m.in. TVN24.

Wakacje 2020: co z obozami i koloniami? Jest decyzja >> 

Rzeczniczka MEN została zapytana także o to czy resort przygotuje wytyczne dla szkół, dotyczące organizacji zakończenia roku szkolnego 2020. 

Nie będziemy wydawali dodatkowych wytycznych ani zaleceń w tej kwestii. Apelujemy do dyrektorów szkół i placówek o przestrzeganie zaleceń ministra zdrowia i głównego inspektora sanitarnego – odpowiedziała Anna Ostrowska.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj