Reklama
placeholder
News

Peanut: wiewiórka, która podbiła Instagrama, została uśpiona. Poznajcie powody

Peanut: wiewiórka, która podbiła Instagrama, została uśpiona. Poznajcie powody

fot. instagram.com/peanut_the_squirrel12

Reklama
Reklama
placeholder

Wiewiórka Peanut na swoim koncie na Instagramie @peanut_the_squirrel12 - prowadzonym przez jej właściciela Marka Longo - zgromadziła 551 tysięcy fanów. 

Mark Longo spotkał Peanut na ulicy w Nowym Jorku, kiedy został osierocony przez matkę potrąconą przez samochód. Longo nie udało się znaleźć schroniska, które mogłoby przyjąć młodą wiewiórkę, dlatego karmił małego przez około osiem miesięcy, a po tym spróbował wypuścić go z powrotem na wolność:

Wypuściłem go na podwórko, a półtora dnia później znalazłem go siedzącego na ganku, bez połowy ogona.

Po tej akcji Peanut już nigdy nie spróbował dzikiego życia, stając się zwierzątkiem domowym i gwiazdą Internetu.

Wiewiórka Peanut i szop Fred uśpione

New York State Department of Environmental Conservation zabrał Peanut i szopa o imieniu Fred, który również był zwierzątkiem Marka, po tym, jak agencja dowiedziała się, że dzikie zwierzęta mieszkają z ludźmi, co stwarza potencjalne ryzyko narażenia na wściekliznę. W oświadczeniu dodano, że Peanut miał ugryźć jedną z osób, które go zabrały.

Według oświadczenia DEC i departamentu zdrowia, wściekliznę stwierdzono u szopów w Southern Tier w Nowym Jorku.

Dwa dni po odebraniu zwierząt właścicielowi, zostały one uśpione.

Wiewiórka Peanut - wścieklizna

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom zwierzęta wykazujące objawy wścieklizny muszą zostać uśmiercone w celu dostarczenia próbki do wykwalifikowanego laboratorium wścieklizny w celu wykonania testu. Dzieje się tak, ponieważ test na wściekliznę obejmuje pełny przekrój tkanki z pnia mózgu i móżdżku i nie istnieją wiarygodne metody badania wścieklizny u zwierząt przed śmiercią.

Czy można trzymać wiewiórki w domu?

Według Departamentu Ochrony Środowiska Nowego Jorku ​​trzymanie dzikich zwierząt jako zwierząt domowych jest nielegalne. W przypadku znalezienia młodego dzikiego zwierzęcia, które jest ranne lub osierocone, departament zaleca skontaktowanie się z opiekunem dzikich zwierząt, czyli osobą upoważnioną do przyjmowania i leczenia cierpiących zwierząt. Celem opiekunów jest bezpieczne wypuszczanie zdrowych zwierząt na wolność.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2024 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama