Reklama
placeholder
News

Prezenty dla nauczycieli na koniec roku - czy kwiaty i biżuteria to na pewno dobry pomysł?

Prezenty dla nauczycieli na koniec roku - czy kwiaty i biżuteria to na pewno dobry pomysł?

fot. pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami.W związku z tym wśród rodziców zaczynają się dylematy co sprezentować nauczycielom z tej okazji. Większość z nich tradycyjnie decyduje się na bukiety. Czy to jednak dobry pomysł? W ostatni dzień szkoły zazwyczaj termometry szaleją, a więc żywotność kwiatów może być wyjątkowo krótka. Dodatkowo "belfrzy" muszą mierzyć się z tym, że bukiety otrzymają od wielu klas, a tym ciężko jest zapewnić odpowiednią "opiekę" w większości mieszkań. No chyba, że wiecie, że dana nauczycielka jest wielką fanką kwiatów i ma kolekcję wazonów - wtedy śmiało decydujcie się na okazałe wiązanki :) Kolejną opcją są czekoladki i bombonierki - niestety one również mogą "paść ofiarą" upałów i nie dotrwać w całości do powrotu obdarowanego do domu. Jakie prezenty dla nauczycieli będą trwalsze?

Najlepsze plaże nad Bałtykiem. Gdzie nad naszym morzem jest najpiękniej? >>

Prezenty dla nauczycieli: co warto im podarować na koniec roku?

Niekiedy rodzice decydują się na obdarowanie wychowawcy klasy biżuterią, co może się okazać nietrafionym pomysłem - ciężko trafić w gust osoby, której prywatnie zazwyczaj nie znamy. Dobrym rozwiązaniem natomiast będzie np. voucher, który nauczyciel wykorzysta wedle własnego uznania. Dla pań może to być bon na zabieg w SPA, a dla panów na masaż. Lub odwrotnie - przede wszystkim warto podpytać dzieci, co ich zdaniem sprawiłoby większą przyjemność. W końcu to one spędzają z wychowawcą najwiecej czasu. Świetnym prezentem dla nauczyciela może też być karta podarunkowa - np. do Empiku, która pozwoli mu na kupno nie tylko książki, ale też perfum, filmów na różnych nośnikach, gry, a nawet artykułów gospodarstwa domowego. Można również sprezentować pedagogowi kalendarz dla nauczyciela na nowy rok szkolny lub po prostu wytrzymały i konkretny notes, który przyda mu się w pracy.

Kubek termiczny dla nauczyciela może być kolejnym strzałem w dziesiątkę. Jeśli chcecie jednak, by Wasz podarunek był nieco bardziej osobisty, stwórzcie dedykowany album ze zdjęciami, w którym zostały uwiecznione wspólne, klasowe momenty. Może to być również wspólna fotografia z podpisami i dedykacjami od  uczniów. Zaskakującym (ale miłym!) prezentem może być także portret lub karykatura wychowawcy. Jeśli zna się gust muzyczny pedagoga, można mu podarować także bilet na koncert ulubionego artysty. Tu jednak warto rozeznać się czy naprawdę wiemy, czego słucha nauczyciel - może się okazać, że filigranowa pani Ania od polskiego po godzinach słucha death metalu :)

Przypominamy, że w tym roku koniec roku szkolnego wypada 21 czerwca 2024 roku. 

Koncerty w Polsce 2024: jakie gwiazdy wystąpią w naszym kraju? [ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY]

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama