Reklama
placeholder
News

Roksana Węgiel oświadcza: w końcu jestem wolna

Roksana Węgiel oświadcza: w końcu jestem wolna

fot. materiały prasowe Polsat

Reklama
Reklama
placeholder

Roksana Węgiel w końcu może nazywać się ''wolną artystką''. Piosenkarka po czterech latach wygrała proces ze swoją pierwszą wytwórnią.

Roksana Węgiel była związana ze swoją pierwszą wytwórnią do 2020 roku. Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 niedługo potem pozwała wytwórnię za to, że ta narzuciła jej za dużo obowiązków. Roksana Węgiel, która w 2024 roku obchodziła swoje 19. urodziny, w momencie podjęcia współpracy z wytwórnią była niepełnoletnia. Jako młoda osoba miała pracować ponad swoje siły. Miała też otrzymywać kary za to, że nie wywiązywała się z umów. Okazuje się, że sąd w końcu stanął po stronie artystki.

Roksana Węgiel szczerze o początkach kariery. Nie ukrywa, że nie było jej łatwo >>

Roksana Węgiel wygrała proces z pierwszą wytwórnią

W poniedziałek 13 maja 2024 roku Roksana Węgiel poinformowała na swoim profilu na Instagramie, że wygrała ''walkę o wolność artystyczną'':

Po kilku latach wygrałam proces z moją pierwszą wytwórnią. To była walka o wolność artystyczną, wolność wyborów wolność głosu młodego pokolenia w show biznesie. Jestem niesamowicie szczęśliwa, że moja odwieczna maksyma "prawda zawsze się obroni" znalazła potwierdzenie w polskim systemie sądownictwa. Buziaki - wolna Roksana Węgiel Ps. Zawsze walczcie o prawdę, marzenia i o samych siebie.❤️

Roksana Węgiel i Kevin Mglej są już małżeństwem? Mieli ważny powód, by przyspieszyć ślub >>

Jak ustalił portal Pudelek Roksana Węgiel podpisała umowę ze swoją pierwszą wytwórnią bez zgody sądu opiekuńczego. Zgodnie z prawem nie powinno tak być, gdyż sąd opiekuńczy zawsze powinien zweryfikować umowę w imieniu małoletniej osoby. Sąd początkowo uznał, że umowa Roksany Węgiel z jej pierwszą wytwórnią powinna zostać unieważniona w części, która obejmuje lata jej pełnoletności. Piosenkarka miała jednak nie zgodzić się z tą decyzją i złożyła apelację, dzięki której ostatecznie wygrała proces.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama