Fot. YouTube.com/Duzy w Maluchu
Sebastian Fabijański udzielił bardzo szczerego wywiadu. Opowiedział m.in. o leczeniu w szpitalu psychiatrycznym i życiu DDA.
Marta Linkiewicz zapisała się na terapię. "Cieszę się, że mogę pracować nad sobą" >>
Niedawno na kanale YouTube Duży w Maluchu ukazała się rozmowa z Sebastianem Fabijańskim. Aktor i raper opowiadział Filipowi Nowobilskiemu o trudnych doświadczeniach z przeszłości.
Sebastian Fabijański jest DDA
Partner Maffashion przyznał, że nie miał łatwego dzieciństwa. Ojciec Sebastiana Fabijańskiego był alkoholikiem. Prowadził bardzo dobrze prosperującą firmę, ale stres związany z pracą bardzo dużo go kosztował.
Mój ojciec był alkoholikiem. Natomiast jedyne, co pozytywne, to to, że był takim alkoholikiem, który pił w domu. (...) Ja na szczęście, jakoś tak się złożyło, że przestałem w ogóle pić. (…) Być może jestem obciążony emocjonalnie i genetycznie też bardzo dużym napięciem lękowym, bo tego u mnie jest dużo, bo u mnie w domu było tego dużo. To niestety, nie pomaga mi w codzienności, natomiast powoduje, że jakoś mogę, mam szansę przerwać ten krąg, ten łańcuch tych wszystkich alkoholowych tematów w moim domu. (…) Problem alkoholowy bierze się z nieumiejętności radzenia sobie z rzeczywistością. Ja mam wrażenie, że gdzieś tam materializuję ten problem artystycznie. To jest duże szczęście – mówił Sebastian Fabijański.
Jestem DDA. (…) Ja jestem współuzależniony. Ja jestem uzależniony od tego rollercoastera emocjonalnego, który towarzyszył mojemu dzieciństwu, kiedy ojciec był pijany bądź trzeźwy. (…) – dodał artysta.
Lady Gaga o ciąży i gwałcie. Dramatyczne wyznanie w serialu >>
Co to jest DDA? DDA to syndrom Dorosłych Dzieci Alkoholików. Jest to zespół utrwalonych schematów działania, jakie dziecko wynosi z domu, w którym pojawił się problem alkoholowy.
Sebastian Fabijański trafił do szpitala psychiatrycznego
Sebastian Fabijański został zapytany o to czy w związku z trudną przeszłością pojawiły się u niego problemy ze zdrowiem psychicznym. 1,5 roku po śmierci ojca aktor i raper trafił do szpitala psychiatrycznego, gdzie spędził 3 miesiące. Zdiagnozowano u niego silne zaburzenie lękowe ze stanami depresyjnymi uniemożliwiającymi codzienne funkcjonowanie.
Ja już nie byłem w stanie wyjść z domu (…). Ja już byłem w takim stanie, że bałem się swojego cienia – przyznał.
Sebastian Fabijański dodał, że nadal korzysta z pomocy terapeuty.
Szukasz pomocy? Jeśli potrzebujesz wsparcia i nie wiesz do kogo się zgłosić, możesz zadzwonić pod bezpłatny numer zaufania:
Numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu przez całą dobę), można także zarejestrować się na stronie https://116111.pl/ oraz napisać wiadomość e-mail.
Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym – 116 123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00).