Reklama
placeholder
News

Silvester Belt mógł wystąpić na Eurowizji Junior. Teraz reprezentuje Litwę w głównym konkursie

Silvester Belt mógł wystąpić na Eurowizji Junior. Teraz reprezentuje Litwę w głównym konkursie

fot. youtube.com/@EurovisionSongContest

Reklama
Reklama
placeholder

Reprezentant Litwy w 68. Konkursie Eurowizji nie po raz pierwszy próbuje swoich sił w tym wydarzeniu. Silvester Belt, a właściwie Silvestras Beltė, w 2010 roku walczył o możliwość reprezentowania swojego kraju w Eurowizji Junior. Artysta miał wtedy 13 lat i zajął 8. miejsce w finale preselekcji.

Isaak z Niemiec to 'następca' Rag'n'Bone Mana? 29-letni artysta ma żonę Loreen i 2 dzieci >>

Silvester Belt ma 27 lat i brał udział w programach typu talent show

Silvester urodził się w 1997 roku w Kownie. Już od najmłodszych lat zajmuje się muzyką, a jego piosenka z preselekcji do Eurowizji Junior w 2010 roku, czyli Pi-Pa-Po, zyskała sobie dużą sympatię widzów, zdobywając wiele punktów podczas głosowania.

Europapa stała się hitem jeszcze przed Eurowizją. O czym jest piosenka? >>

Nieco później artysta próbował swoich sił w talent show. W 2017 roku wygrał w litewskim programie Aš – superhitas (lit. Jestem superhitem), a w 2018 roku startował w X Factorze. Jego styl to połączenie popu, muzyki elektronicznej i rave’u.

Litwa na Eurowizji 2024. Luktelk ma szansę stać się hitem

Luktelk ma rave’owy charakter, a show, jakie przygotował Silvester podczas pierwszego półfinału przywodzi na myśl klimaty związane z berlińską sceną muzyki elektronicznej. W piosence usłyszymy wers:

Nie chcę już tańczyć, ale muszę tańczyć

Powyższe słowa mają być metaforą trudnych sytuacji życiowych, w których człowiek jest w zawieszeniu i musi przeczekać. Samo słowo Luktelk oznacza „poczekaj chwilę”. Niektórzy doszukują się tutaj nawiązań do wojny, to jednak bardzo swobodna interpretacja. Sami twórcy utworu nic podobnego nie sugerowali.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama