Reklama
placeholder
News

Pokazujesz f*cka innym kierowcom? Już wiemy, ile to kosztuje

Pokazujesz f*cka innym kierowcom? Już wiemy, ile to kosztuje

fot. youtube.com/@bandyci.drogowi / fot. Pixabay

Reklama
Reklama
placeholder

Czasami jazda po polskich drogach ekspresowych i autostradach wymaga stalowych nerwów. Szczególnie „gorąco” bywa na obwodnicach dużych miast. Sytuacje, w których kierowcy zajeżdżają sobie drogę, „siedzą na ogonie”, trąbią na siebie i tak dalej to chleb powszedni. Nie dziwi więc coraz większa liczba rejestratorów wideo w samochodach.

Antek Królikowski ZAPŁACIŁ byłemu narzeczonemu Izabeli za milczenie? Opozda potwierdza >>

Wyrok dla kierowcy za pokazanie środkowego palca

Pani Magda, poruszając się autostradą A4, spotkała się z całkiem typową sytuacją – po zakończeniu manewru wyprzedzania pozostała na lewym pasie, ponieważ kawałek dalej jechała przed nią cysterna, która wyprzedzała ciężarówkę. Jadący za nią kierowca w czarnym mercedesie był jednak zniecierpliwiony i postanowił trochę „podgonić”. Wyprzedził ją prawym pasem, by następnie wcisnąć się miedzy forda pani Magdy a wspomnianą cysternę.

Wypadek w Krakowie: ustalono prędkość z jaką jechało żółte Renault >>

Kobieta użyła klaksonu, mężczyzna natomiast wystawił rękę przez okno i pokazał jej środkowy palec. Całe zdarzenie zostało nagrane, możecie je obejrzeć na końcu artykułu. Większość kierowców zapewne rzuciłaby pod nosem kilka niecenzuralnych słów i zapomniała o sprawie, pani Magda postanowiła jednak tego tak nie zostawiać.

Pokazanie obraźliwego gestu innemu kierowcy — sprawa w sądzie

Wkrótce po wspomnianym zdarzeniu, które miało miejsce w lutym 2022 roku, do sądu rejonowego w Bolesławcu wpłynęło oskarżenie wobec Marcina M., kierowcy czarnego mercedesa. Sprawa została ujawniona dopiero we wrześniu 2023 roku. Sąd uznał tę sytuację za znieważenie kobiety i wyznaczył karę, którą zaproponował sam oskarżony. Mężczyzna ma zapłacić pani Magdzie 1500 złotych zadośćuczynienia, pokryć koszty sądowe w wysokości 300 złotych oraz opłatę w wysokości 100 złotych.

W sumie pokazanie środkowego palca kosztowało pana Marcina 1900 złotych. Można przypuszczać, że oskarżony nie pokusi się więcej o taki gest wobec innego kierowcy. A inni zniecierpliwieni amatorzy 4 kółek mogą tę historię potraktować jako przestrogę.


 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama