News

Michael Essien Birthday Party: o kim śpiewa Taco Hemingway w nowym kawałku?

Michael Essien Birthday Party: o kim śpiewa Taco Hemingway w nowym kawałku?

Fot. Instagram.com/tacohemingway

Michael Essien Birthday Party to kolejny singiel Taco Hemingwaya. O kim raper śpiewa w nowym kawałku?

Taco Hemingway ma dwie wiadomości dla fanów. Tego nikt się nie spodziewał! >> 

Michael Essien Birthday Party - Taco Hemingway. O kogo chodzi? 

29 lipca 2020 roku Taco Hemingway zapowiedział aż dwie nowe płyty – Jarmark oraz Europa. Krążki mają pojawić się na przełomie sierpnia i września. Jarmark promuje singiel Polskie Tango, który miał premierę 10 lipca. Z kolei pierwszym utworem z płyty Europa jest Michael Essien Birthday Party. Teledysk do niego pojawił się właśnie 29 lipca, w dniu 30. urodzin Taco Hemingwaya.

Kim jest Michael Essien z nowego singla Taco Hemingwaya? Chodzi o Michaela Essiena, piłkarza z Ghany, który w w sezonie 2012-2013 został wypożyczony z drużyny  Chelsea do Realu Madryt.

Przeminęły 3 dekady

Dla mnie założyła szpile Prady

DJ, DJ tu ma dziwny nawyk

Leci „Gimme! Gimme! Gimme!” ABBY

Nie mam dziś czasu na typów, co mają pretensje

Nie mam dziś czasu na myśli, co byłoby bez niej

Boję się, że wszystkich stracę nim skończę czterdziestkę

I te urodziny sam spędzę jak w Madrycie Essien (kto?) – słyszymy w pierwszej zwrotce.

Taco Hemingway - 30 faktów, których o nim nie wiedzieliście >> 

Ostatni wers to prawdopodobnie nawiązanie do 30. urodzin Michaela Esseina. W 2012 roku piłkarz zorganizował imprezę, na którą zaprosił kolegów z Realu Madryt. Ostatecznie gości było niewielu, m.in. Luka Modric i Ricardo Carvalho. W książce Jose Mourinho: Up Close and Personal selekcjoner Realu Madryt zdradził, że musiał pocieszyć Esseina. Na Instagramie zawodnika pojawiła się później fotka z przyjęcia.

W refrenie Michael Essien Birthday Party Taco Hemingway również wspomina o Michaelu, ale nie Esseinie, tylko Jacksonie i Jordanie.

Michael, Michael, mała kręć jak Grajper

Moon mood, moonwalk jak Michael, Michael

Last dance jak Michael

Dziś są moje urodziny, więc tańcz jakby były Twoje urodziny

Więc tańcz, tak jak Michael, Michael

Mała kręć jak Grajper

Moon mood, moonwalk jak Michael, Michael

Last dance jak Michael

Dziś są moje urodziny, więc tańcz jakby były Twoje urodziny

Więc tańcz.

Taco Hemingway i Iga Lis zaskoczyli fanów. Takiego zdjęcia pary jeszcze nie było >> 

W refrenie jest nawiązanie do moonwalka, czyli ruchu tanecznego, który stał się znakiem rozpoznawczym Michaela Jacksona. Taco Hemingway wspomina też o „ostatnim tańcu” Michaela Jordana. Chodzi o sezon 1997–1998 koszykarskiej ligii NBA, w której drużyna Chicago Bulls grała z nim w składzie po raz ostatni. 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sam nie wiem jak to się stało, ale w zeszłym tygodniu jak grom z jasnego nieba naszła mnie ochota na zrobienie prostej urodzinowej piosenki. “MICHAEL ESSIEN BIRTHDAY PARTY” jest pierwszym singlem zapowiadającym nadchodzącą płytę o tytule “EUROPA”. Album powstawał symultanicznie z “JARMARKIEM” i tak też będzie wydany. Praca nad “EUROPĄ” była dla mnie sposobem na odetchnięcie od ciężkawych i dusznych tematów podejmowanych na “JARMARKU”. Pierwszy singiel z “JARMARKU”, “Polskie Tango”, był utworem pisanym pieczołowicie i doskonalonym przez kilka miesięcy. “MICHAEL ESSIEN BIRTHDAY PARTY” powstał zaś w warunkach niezwykle spontanicznych na przestrzeni raptem kilku dób. Sądzę, że obie formy robienia muzyki są równie istotne i potrzebne, zarówno twórcom jak i słuchaczom. Ze względu na różny charakter dwóch projektów, zdecydowaliśmy się wydać je osobno i pozostawić słuchaczowi / słuchaczce decyzję, który zechce zakupić. “JARMARK” trzymał mnie w tematycznych ryzach, zmuszał do skupienia na poruszonym temacie. “EUROPA” dawała mi pole do folgowania, podśpiewywania, ponarzekania i pogderania, tak jak robię to dokładnie w tym momencie. Z późnoletnimi pozdrowieniami, Filip

Post udostępniony przez tacohemingway (@tacohemingway)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

had a good laugh with the boys....🔝 guys 👌👌

Post udostępniony przez Michael Essien® 🇬🇭✊🏿🖤 (@michaelessien)

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.