Reklama
placeholder
News

Tina Turner - pogrzeb piosenkarki

Tina Turner - pogrzeb piosenkarki

fot. YouTube/Tina Turner/

Reklama
Reklama
placeholder

Tina Turner pozostanie w sercach i pamięci fanów na zawsze. Piosenkarka była jedną z najbardziej żywiołowych, utalentowanych, silnych oraz dochodowych artystek wszech czasów. Tina odeszła z tego świata w spokoju 24 maja 2023 roku, w swoim domu w Szwajcarii. Jaki pogrzeb planuje rodzina?

Tina Turner w świecie kina - nie tylko Mad Max i GoldenEye >>

Tina Turner - życie, śmierć

Tina Turner była niesamowitą artystką o charakterystycznym, zachrypniętym głosie. Zaśpiewała takie hity jak What's Love Got To Do With It czy What You Get Is What You See. 83-letnia piosenkarka zmagała się z rakiem jelit, nadciśnieniem i niewydolnością nerek. Dodatkowo warto nadmienić, że Tina nie wiodła od początku szczęśliwego życia, a małżeństwo z Ikem Turnerem wyjątkowo wyczerpało jej organizm. Od czasów poznania muzyka w 1957 roku, jej rzeczywistość straciła większość barw, bowiem kobieta była ofiarą przemocy domowej. Tragiczny los Tiny ciągnął się aż do 1978 roku, w którym ostatecznie sfinalizowano jej rozwód z Ikie'm, a rozpad ich związku małżeńskiego został przez nią wręcz wywalczony. Tina koncertowała aż do 2009 roku i w tym samym roku, w wieku 70 lat, udała się na emeryturę. Całe szczęście na swojej drodze spotkała Erwina Bacha, szefa europejskiej filii wytwórni muzycznej EMI, który zaopiekował się jej poranionym sercem i duszą. Para była ze sobą blisko aż do śmierci artystki.

Dwa miesiące przed śmiercią, Tina Turner opublikowała w swoich mediach społecznościowych wpis na temat chorób, z jakimi się zmagała.

Naraziłam się na ogromne niebezpieczeństwo, nie dopuszczając do świadomości, że potrzebuję codziennej, dożywotniej terapii lekowej.  Zbyt długo wierzyłam, że moje ciało jest nietykalną i niezniszczalną cytadelą.

Tina Turner - przyczyna śmierci piosenkarki >>

Tina Turner - pogrzeb

24 maja 2023 roku, na profilu na Instagramie Tiny Turner, opublikowano informację o śmierci piosenkarki. 83-latka odeszła z tego świata w spokoju, z przyczyn naturalnych. Pod żeliwną bramą jej posiadłości w Szwajcarii zgromadził się tłum fanów, by złożyć Tinie w hołdzie kwiaty i zapalić świece. Przed domem artystki wielbiciele pozostawili również mnóstwo kartek z podziękowaniami i miłymi słowami skierowanymi do Tiny. Większość z nich zawierała napis: "Simply The Best" - Po Prostu Najlepsza.

Rzecznik Tiny Turner, Bernard Doherty, poinformował, że nachodząca uroczystość pogrzebowa będzie spotkaniem kameralnym, prywatnym. Pojawią się na niej tylko osoby, z którymi Tina była najbliżej oraz członkowie rodziny. Bernard prosił fanów o uszanowanie takiej decyzji oraz prywatności jej bliskich. Szczegóły nie są jeszcze znane. Pogrzeb odbędzie się prawdopodobnie w Szwajcarii, i istnieje możliwość, że będzie nawiązywał tematycznie do buddyzmu, z którym Tina była silnie związana od lat 70.

Synowie Tiny Turner - tragiczna historia dzieci gwiazdy >>
 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama