Reklama
placeholder
News

Titanic: menu z pokładu sprzedano za horrendalną kwotę. Jakie potrawy serwowano?

Titanic: menu z pokładu sprzedano za horrendalną kwotę. Jakie potrawy serwowano?

fot. commons.wikimedia.org

Reklama
Reklama
placeholder

Menu dla pasażerów Titanica w pierwszej klasie zostało sprzedane na listopadowej aukcji w Wielkiej Brytanii. Zgromadzeni wyraźnie zainteresowali się zdobyciem tej nietypowej pamiątki, a próg ceny wywoławczej został znacznie przekroczony. Jakie potrawy zamawiali goście luksusowego transatlantyku 11 kwietnia 1912 roku oraz za jaką kwotę zakupiono kartę dań na aukcji?

Nowe znalezisko we wraku Titanica. Eksperci szukają właściciela za pomocą... sztucznej inteligencji! >>

 Titanic - menu sprzedane na aukcji. Za jaką cenę?

Kolekcjonerzy mieli okazję zebrać się 11 listopada 2023 roku na specjalnej licytacji poświęconej podwodnym znaleziskom związanym z transatlantykiem w brytyjskim domu aukcyjnym Henry Aldridge & Sons. Na aukcji można było zdobyć m.in. zegarek kieszonkowy, koc w szkocką kratę oraz pokładową kartę dań. To właśnie ostatnia pozycja cieszyła się największym zainteresowaniem. 

Cena wywoławcza za menu dla pasażerów pierwszej klasy Titanica wynosiła 60 tysięcy funtów, a ostatecznie zostało sprzedane za 84 tysięcy funtów, czyli około 425 tysięcy złotych.

Titanic: błędy w filmie. Zauważyliście to? >>

Titanic: menu dla pasażerów trzy dni przed zatonięciem

W menu dla pasażerów pierwszej klasy Titanica trzy dni przed tragicznym zatonięciem statku pojawiło się kilka ciekawych opcji: jagnięcina z sosem miętowym, ostrygi, krem ze szparagów, polędwica wołowa z kremem chrzanowym, a także kaczka z sosem z wina porto. Na deser goście mieli do wyboru lody francuskie lub morelową tartę Bourdaloue.

Wrak Titanica zniknie? Jest ZJADANY >>

Titanic kojarzy się z brytyjską dumą, wybitną ekranizacją, ale przede wszystkim wstrząsającą tragedią. Można by nawet stwierdzić, że okręt, w którym zginęło około 1500 pasażerów, został przeklęty, ponieważ jeszcze w 2023 roku w okolicach jego wraku zginęło pięć osób. Mimo tragicznej historii, jaka jest związana z legendarnym kursem Titanica, transatlantyk ma wielu miłośników, którzy chętnie przyglądają się jego szczątkom, a nawet kolekcjonują podwodne znaleziska.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama