News

Viki Gabor wygra Eurowizję? Oto jej konkurenci

Viki Gabor wygra Eurowizję? Oto jej konkurenci

Fot. YouTube.com/VikiVEVO

Viki Gabor wygra Eurowizję Junior 2019? Zobaczcie jej konkursowych konkurentów. Myślicie, że Polska będzie najlepsza?

Wiktoria Gabor: to ona jest faworytką na Eurowizję Junior 2019? >> 

Eurowizja Junior 2019: data, miejsce, prowadzący

W 2019 roku Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 24 listopada na Arenie Gliwice. Show poprowadzą Ida Nowakowska, Aleksander Sikora oraz Roksana Węgiel, która w zeszłym roku zdobyła pierwsze miejsce na Eurowizji Junior w Mińsku. Gospodarzami uroczystej ceremonii otwarcia 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, która odbędzie się 18 listopada w Katowicach, będą Mateusz Szymkowiak i Agata Konarska.

BILETY na Eurowizję Junior – sprzedaż ruszyła. Ile kosztują? Kto wystąpi? >> 

Eurowizja Junior 2019: kto z Polski, piosenka, ile krajów?

W tym roku Polskę na Eurowizji Junior będzie reprezentować 12-letnia Wiktoria Gabor. Nastolatka wygrała finał specjalnych odcinków Szansy na Sukces, który wyłonił polskiego reprezentanta. W Gliwicach Viki zaśpiewa singiel Superhero.

Ilu reprezentantów wystąpi na 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci? W Gliwicach zobaczymy utalentowane dzieciaki z 19 krajów.

Viki Gabor: kim jest chłopak z klipu SUPERHERO? >> 

Eurowizja Junior 2019: uczestnicy, piosenki 

Albania: Isea Cili

Isea Cili ma 11 lat i pochodzi ze stolicy Albanii – Tirany. Isea debiutowała na scenie w trzeciej edycji albańskiej edycji programu The Voice Kids, gdzie dotarła do półfinału. W krajowych selekcjach do Eurowizji, Junior Fest 2019, Isea Cili pokonała aż 19 konkurentów. W Gliwicach zaśpiewa piosenkę Mikja Ime Femijeria.

 

 

Armenia: Karina Ignatyan

Karina Ignatyan ma 13 lat. Pochodzi z miasta Kaługa w Rosji. Mimo młodego wieku Karina ma duże doświadczenie muzyczne – wzięła udział w 4. edycji rosyjskiego The Voice Kids i występowała na wielu festiwalach, m.in. New Wave Junior, Pokolenie Next oraz Miss Ethno 2019. Karina Ignatyan nie tylko śpiewa, lecz także gra na pianinie. Na Eurowizji Junior 2019 zaśpiewa utwór Colours of Your Dream.

 

Australia: Jordan Anthony

Jordan Anthony pochodzi z Perth. Zaczął komponować swoje pierwsze piosenki w wieku 7 lat, wtedy też zaczął rozwijać umiejętność gry na pianinie. Swój talent prezentował na ulicach rodzinnego miasta. Szerszej publiczności dał się poznać jako najmłodszy uczestnik programu The Voice, gdzie ostatecznie zajął 4. miejsce. W listopadzie zawalczy o uznanie z balladą We Will Rise.

 

Białoruś: Liza Misnikowa

Liza Misnikowa ma 14 lat. Przez 5 lat uczyła się w szkole muzycznej w klasie wokalnej. Brała też lekcje tańca. Jej największą idolką jest Rihanna. W wolnych chwilach Liza uwielbia uczyć się matematyki i języków obcych. W Gliwicach zaprezentuje piosenkę Pepelnyj (Ashen).

 

 

Francja: Carla

Carla Lazzari wzięła udział w 5. edycji francuskiego The Voice Kids. Pod okiem trenera Patricka Florii, który był reprezentantem Francji w 1993 roku, dotarła do finału show. W lipcu 2019 roku Carla, razem z czterema innymi uczestnikami The Voice Kids, nagrała singiel J’attendrai. 14-latka zaśpiewa na Eurowizji Junior 2019 piosenkę Bim Bam Toi.

 

 

Gruzja: Giorgi Rostiaszwili

Giorgi Rostiaszwili urodził się w sierpniu 2006 roku. Od najmłodszych lat brał udział w konkursach wokalnych i festiwalach organizowanych w Gruzji. Kiedy miał 8 lat w rodzinnym kraju został okrzyknięty najlepszym wokalistą młodego pokolenia. W maju Giorgi wygrał konkurs Ranina, który był preselekcjami do Eurowizji Junior 2019. W Gliwicach zaśpiewa utwór We Need Love.

 

 

Hiszpania: Melani

Melani Gaspar Garcia pochodzi z Walencji. 12-latka wygrała 4. edycję hiszpańskiej wersji programu The Voice Kids. Na 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci zaśpiewa singiel Marte. Czy wygra najbliższą Eurowizję Junior? Ma na to spore szanse, bo chociaż Hiszpania wraca do konkursu po 13 latach, na dziecięcej Eurowizji radziła sobie świetnie. Hiszpanie dwa razy zdobyli na niej drugie miejsce. W 2004 roku zdobyli pierwszą nagrodę z piosenką Antes Muerta Que Sencilla, którą śpiewała Maria Isabel.

 

 

Holandia: Matheu

Matheu jest nie tylko wokalistą, lecz także aktorem. Występował w wielu filmach, grał główną rolę w musicalu Ciske de Rat, pojawił się również na świątecznej gali muzycznej zorganizowanej dla królowej Holandii – Beatrycze. Matheu zaprezentuje w Polsce utwór Dans Met Jou.

 

 

Irlandia: Anna Kearney

Anna Kearney ma 13 lat i pochodzi z Foxrocku w hrabstwie Dublin. Chociaż karierę muzyczną zaczęła niedawno, na swoim koncie ma już występy  m.in. na Brodwayu i w National Concert Hall w Irlandii. Można powiedzieć, że występem na Eurowizji Anna kultywuje rodzinną tradycję. Jej mama, jako członkini grupy Riverdance, wystąpiła na Konkursie Piosenki Eurowizji 25 lat temu. Anna Kearney zaśpiewa na Eurowizji Junior 2019 piosenkę Banshee

 

 

Kazachstan: Erżan Maksim

Erżan Maksim jest zwycięzcą 6. rosyjskiej edycji programu The Voice Kids. 12-latek zdobywał też pierwsze miejsca na wielu festiwalach muzycznych, m.in. Batumi Dolphin Fest, Slavianski Bazar czy San Remo Junior Festival. O udział w Eurowizji Junior starał się już w 2018 roku, jednak wtedy w preselekcjach zajął 3. miejsce. Jako reprezentant Kazachstanu zaśpiewa piosenkę Armanynnan Qalma.

 

 

Macedonia Północna: Mila Moskow

Mila Moskow mieszka w mieście Prilep w Północnej Macedonii. Muzyką zajmuje się od 6. roku życia. 14-letnia Mila należy do chóru Little Angels, który śpiewa na rzecz niepełnosprawnych dzieci. W Polsce wokalistka wykona piosenkę Fire.

 

 

Malta: Eliana Gomez Blanco

Eliana Gomez Blanco ma 14 lat, a śpiewa już od ośmiu. Była uczestniczką wielu międzynarodowych festiwali. Rok temu zwyciężyła w krajowym festiwalu piosenki autorskiej Ghanja tal-Poplu. W 2018 roku próbowała też swoich sił w preselekcjach do Eurowizji Junior z piosenką Music Takes Control. Niedługo przed europejską publicznością zaprezentuje kompozycję We Are More. Nie wiadomo czy Eliana w przyszłości zostanie wokalistką. Podobno marzy o tym, żeby zostać lekarzem.

 

 

Polska: Viki Gabor

Wiktoria Gabor mieszka w Krakowie, w dzielnicy Nowa Huta. 12-latka ma romskie korzenie, ale w przyszłości chciałaby śpiewać raczej nowoczesne utwory. Wzięła udział w 2. edycji programu The Voice Kids, gdzie pod opieką Tomsona i Barona z zespołu Afromental dotarła do finału i zajęła 2. miejsce. We wrześniu wygrała finał specjalnych odcinków Szansy na Sukces, które wyłoniły polskiego reprezentanta na Eurowizję Junior 2019. W Gliwicach zaśpiewa polsko-angielski utwór – Superhero.

 

 

Portugalia: Joana Almeida

Joana Almeida ma 10 lat. Udział w Eurowizji Junior 2019 zaproponowano jej po tym jak wygrała popularny w Portugali konkurs wokalny dla dzieci – Gala Internacional dos Pequenos Cantores da Figueira da Foz. W listopadzie Joana zaprezentuje singiel Vem Comigo (Come With Me) skomponowany przez portugalskiego muzyka – Joao Pedro Coimbra.

 

 

Rosja: Tatiana Mieżencewa i Dienbierieł Oorżak

W 2019 roku na Eurowizji Junior Rosję zaprezentuje duet – 10-letnia Tatiana Mieżencewa oraz 13-letni Dienbierieł Oorżak. Wokaliści poznali się na jednym z największych festiwali muzycznych – New Wave. W Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci zaśpiewają piosenkę A Time For Us.

 

 

Serbia: Darija Vracević

Darija Vracević ma 11 lat. W 2015 roku brała udział w popularnym serbskim programie dla dzieci –  Pinkove Zvezdice. Darija jest nie tylko wokalistką, lecz także aktorką dubbingową. Podkładała głosy w takich bajkach jak: Ralph Demolka w Internecie, Sekretne Życie Zwierzaków Domowych oraz Koko. Reprezentantka Serbii na Eurowizji Junior 2019 zajmuje się też tańcem. Drużynowo zdobyła dwa srebrne i pięć złotych medali w krajowych konkursach tanecznych. W Gliwicach zaprezentuje utwór Raise Your Voice.

 

 

Ukraina: Sofia Iwanko

Sofia Iwanko pochodzi z Kijowa. 13-latka śpiewa i gra na fortepianie. Piosenka The Spirit of Music, z którą pojedzie na 17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci to jej autorska kompozycja.

 

 

Walia: Erin Mai

Erin Mai ma 13-lat i pochodzi z Llanrwst w północnej Walii. Śpiew nie jest jej jedyną pasją. Erin bierze lekcje tańca baletowego, klasycznego, jazzu, hip-hopu, a w wolnych chwilach uwielbia pływać i uprawia kolarstwo górskie. W selekcjach do Eurowizji Junior 2019, Chwilio am Seren, pokonała jedenastu konkurentów. W konkursie Erin Mai zaśpiewa kawałek Calon yn Curo.

 

 

Włochy: Marta Viola

Marta Viola jest jedną z najmłodszych uczestniczek Eurowizji Junior 2019. Włoszka ma 10 lat, a Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci to największe muzyczne wydarzenie, w którym weźmie udział. W Gliwicach zaśpiewa utwór  La Voce Della Terra.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj