News

Youtuber został aresztowany. Transmitował… wymyślony napad

Youtuber został aresztowany. Transmitował… wymyślony napad

fot. Pixabay.com

Brazylijski Youtuber Jonatan Santos trafił do aresztu za transmitowanie wymyślonego przez siebie napadu. Ile lat więzienia mu grozi?

TikTok zablokowany na tych uczelniach. Dlaczego? >>

Youtuber został aresztowany za transmisję wymyślonego napadu

Youtuber Jonatan Santos ma na swoim kanale ponad 3,5 miliona subskrybentów. Influencer w styczniu 2023 roku zorganizował na nim transmisję na żywo, w której pokazał widzom wymyślony napad grupy przestępczej na osiedlę Nova Esperanca w mieście Balneario Camboriu. Transmisję oglądało ponad 150 tysięcy osób. Pomysł twórcy wywołał panikę wśród mieszkańców, którzy wezwali policję. Na miejscu pojawiło się dziesiątki policjantów z Balneario Camboriu oraz policyjny śmigłowiec. 

Pamiętacie nerdów z mema? Zrobili międzynarodowe kariery >>

Policja zatrzymała Youtubera i za transmisję wymyślonego napadu postawiła mu zarzut doprowadzenia do zbytecznej obławy. Jonatan Santos został oskarżony również o  dezinformację i wprowadzenie policji w błąd. 28-latkowi grozi do pięciu lat więzienia. 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.