News

Zamknięcie Warszawy przez koronawirusa? Rzecznik komentuje

Zamknięcie Warszawy przez koronawirusa? Rzecznik komentuje

Fot. Pixabay.com

Warszawa zostanie zamknięta przez koronawirusa? Rzecznik rządu komentuje doniesienia na ten temat.

#zostanwdomu – o co chodzi w internetowej akcji? >> 

Koronawirus w Polsce - ilu jest chorych? 

Koronawirus rozprzestrzenia się po świecie. Według informacji z 13 marca 2020 roku zanotowano łącznie 128 343 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Ponad cztery tysiące osób zmarło, a ponad 70 tysięcy zostało wyleczonych.

W Polsce potwierdzono 64 przypadki zachorowania na koronawirusa. Z powodu jego rozprzestrzeniania, podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych i zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach i na uczelniach wyższych. Zamknięto również instytucje kulturalne, m.in. kina i teatry. 12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział wprowadzenie stanu zagrożenia epidemiologicznego.

Stan zagrożenia epidemicznego - co to znaczy? [DEFINICJA] >>  

Czy Warszawa zostanie zamknięta przez koronawirusa?

W związku z coraz większą liczbą osób w Polsce, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem pojawiły się pytania czy granice Warszawy zostaną zamknięte. Rzecznik rządu Piotr Muller przekazał, że nie podjęto takiej decyzji i nie jest ona planowana.

W związku z nieprawdziwymi informacjami o planowanym zamknięciu dostępu do Warszawy informuję, że organy do tego uprawnione nie podjęły takiej decyzji ani jej nie planują. Ponownie apelujemy o korzystanie z informacji z oficjalnych źródeł instytucji publicznych – napisał na Twitterze.

Prezydent Warszawy również poinformował, że nie ma żadnych informacji o planowanym zamknięciu stolicy. Rafał Trzaskowski dodał, że „urząd miasta jest w stałym kontakcie z wojewodą”.

W czwartek w czasie rozmów z mediami do sprawy odnieśli się także minister zdrowia i minister rozwoju. Łukasz Szumowski i Jadwiga Emilewicz przekazali, że nie planuje się zamknięcia miast ani ograniczenia przemieszczania się, ponieważ nie ma takiej potrzeby.

Plotki m.in. o zamknięciu miast zdementował także premier Mateusz Morawiecki. 

Docierają do mnie najrozmaitsze plotki, różne, niesprawdzone informacje, jak np. te o zamykaniu sklepów, o zamykaniu miast. To są absolutne fake newsy – nie ma takich planów, nie ma takiego scenariusza (...) - powiedział w nagraniu, które pojawiło się na jego profilu na Facebooku. 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.