News

Będzie nowe 500 plus? Co to jest Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny?

Będzie nowe 500 plus? Co to jest Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny?

Fot. Pixabay.com

Będzie nowe 500 plus? Pojawiły się informacje o nowym świadczeniu. Co to jest Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny?

Ruszy program Auto+ z dopłatami do zakupu samochodu? Jest taki pomysł >> 

Od dłuższego czasu mówi się o wprowadzeniu przez rząd nowych dopłat. Świadczenie przeznaczone dla dzieci miałoby zostać zwiększone z 500 do 700 złotych. Dodatkowo rozważane ma być wdrożenie programów Babcia plus (dla emerytów, którzy zajmują się wnukami), Auto plus i 500 plus na zdrowie.

Przedsiębiorcy chcą, żeby powstał kolejny program – Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny, który będzie dopłatą do kosztów korzystania z usług sportowo-rekreacyjnych.

Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny – informacje

Jak podaje Radio Zet, Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny to rozwiązanie, które zostało zaproponowane rządowi przez Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Aquaparki i Pływalnie.

Maseczki zniesione na zewnątrz. Od kiedy? >>

Branża sportowo-rekreacyjna (pływalnie, Aquaparki, obiekty sportowe, itp.) bardzo mocno ucierpiała w wyniku pandemii, a jej działalność od blisko roku znajduje się w zawieszeniu. Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny spełniałby dwa kluczowe zadania – pierwszy związany z ratowaniem branży, natomiast drugi to kluczowy aspekt wspierający regenerację zdrowotną polskiego społeczeństwa, a w szczególności dzieci i młodzieży, ponieważ ta grupa społeczna została szczególnie poszkodowana poprzez naukę zdalną i odosobnienie i wymaga szybkiego powrotu do aktywności fizycznej – cytuje apel przedsiębiorców portal.

(…) wnosimy o stworzenie Polskiego Bonu Sportowo-Rekreacyjnego, który finansowałby aktywność sportową polskich obywateli i w szczególny sposób zachęcał i motywował do korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych. Bon Sportowo-Rekreacyjny stanowiłby wraz z Bonem Turystycznym siłę napędową dla branż (sport i rekreacja oraz turystyka), które bardzo mocno ucierpiały w ciągu ostatniego roku – przytacza pismo fakt.pl.

Spekuluje się, że jeśli Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny zostanie wprowadzony, jego wysokość będzie wynosić właśnie 500 złotych, podobnie jak w przypadku innych rządowych programów.

Na razie nie wiadomo czy świadczenie byłoby przyznawane wszystkim, czy należałoby spełnić jakieś kryteria (np. wiekowe), żeby je otrzymać.

Luzowanie wszystkich obostrzeń: harmonogram na maj. Kiedy restauracje i kiedy siłownie? >> 

Koronawirus – obostrzenia w sporcie. Zmiany od 1 maja

Od 1 maja 2021 roku będzie można korzystać z obiektów sportowych na świeżym powietrzu (limit 50 osób). Kryte obiekty sportowe i baseny dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży mogą działać przy obłożeniu do 50%.

Od 15 maja w obiekty sportowych na świeżym powietrzu limit osób wynosi 25% publiczności.

Od 29 maja kryte obiekty sportowe i baseny są dostępne dla wszystkich (przy obłożeniu do 50%, z widownią). Siłownie i kluby fitness otwarte w reżimie sanitarnym (1 osoba/15 m2). 

 

O naszym postulacie, jakim jest stworzenie Polskiego Bonu Sportowo-rekreacyjnego, który ma być wsparciem finansowym dla...

Opublikowany przez Zachodniopomorski ZPP Środa, 28 kwietnia 2021
Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.