Reklama
placeholder
News

Błażej Król wydał nową piosenkę. Data premiery nie była przypadkowa

Błażej Król wydał nową piosenkę. Data premiery nie była przypadkowa

fot. instagram.com/krol_krol_/

Reklama
Reklama
placeholder

Błażej Król to wokalista, autor tekstów i kompozytor. Swoją karierę rozpoczął od występów w zespole pod nazwą Kawałek Kuki grającym muzykę alternatywną. Następnie w latach 2011 -2014 tworzył duet z Maurycym  Kiebzakiem-Górskim pod szyldem UL/KR. Od 2014 roku jest artystą solowym. Do tej pory wydał siedem albumów studyjnych: Nielot, Wij, Przez sen, Przewijanie na podglądzie, Nieumiarkowania, Dziękuję oraz W każdym polskim domu. Twórczość wokalisty nosi w sobie znamiona piosenki poetyckiej.  Błażej Król niedawno podzielił się nowym singlem.

Blanka w teledysku wykonawców Italodisco! To propozycja na Eurowizję 2024 >>

Błażej Król wydał nowy singiel w dniu 40. urodzin

Błażej Król 9 lutego 2024 roku wydał nowy singiel zatytułowany Nie chcę słuchać, że kiedyś lepiej było.piosence gościnie pojawił się skrzypek Adam Bałdych. Data premiery nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia Król obchodzi 40. urodziny. O najnowszym singlu mówi tak:

Część powie, że skończyłem się na projekcie UL/KR, inni krzyczeli, że mój solowy album „Nielot” to coś totalnego i nic już po nim. Jedni mówią, parafrazując słowa mojej koleżanki Kasi, zbyt alternatywny dla mainstreamu, a dla alternatywy zbyt mainstreamowy. A ja coraz częściej doświadczam uczucia ogarniającego mnie spokoju. Coraz częściej udaje mi się być ze sobą na zasadzie: „ok, spróbujmy!”. Coraz częściej staję przed lustrem i widzę po prostu kolegę. Ta piosenka to taki właśnie kolega, który pewnego dnia budzi się rano i na wszystkie jęczenia świata, płacze, lamenty i biadolenia na temat przeszłości, ale też przyszłości, wstaje i mówi: nie chcę słuchać, że kiedyś lepiej było. To oswojenie z „tu i teraz”, osadzenie w miejscu, w którym się znajduję bez zbędnego rozpamiętywania, czy zastanawiania się jak będzie. A tak naprawdę teraz jest dobrze, wydaje mi się nawet, że najlepiej. Śpiewam melodie, które wymyśliłem i jestem w 62% szczęśliwy.

Błażejowi Królowi życzymy wszystkiego najlepszego! Jego najnowszy teledysk do piosenki Niech chcę słuchać, że kiedyś lepiej było obejrzycie poniżej.

Dawid Kwiatkowski wyjedzie na stałe z Warszawy? Podjął już decyzję >>

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama