Reklama
placeholder
News

Blik ma poważną awarię. W tych bankach nie działa

Blik ma poważną awarię. W tych bankach nie działa

fot. Pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

W środę 10 kwietnia 2024 roku polskie banki poinformowały swoich klientów o awarii Blika. Gdzie występują problemy z płatnościami?

W środę przed południem klienci polskich banków zaczęli zgłaszać problemy z płatnościami Blikiem. To właśnie wtedy zaczęły występować problemy z realizacją transakcji. Awaria Blika wygląda na dość poważną, gdyż z usługi nie można skorzystać zarówno w internecie, jak i w sklepach stacjonarnych. Z Blika obecnie nie mogą korzystać klienci następujących banków: Bank Pekao, Bank Millennium oraz mBank. Ostatni z wymienionych banków przekazał w mediach społecznościowych, że problemy występują po stronie operatora usługi:

W tej chwili nie skorzystasz z BLIKA. Nie zapłacisz nim w sklepach stacjonarnych i w internecie, nie wykonasz przelewu na nr telefonu oraz nie wypłacisz za jego pośrednictwem gotówki z bankomatu. Problemy występują po stronie operatora usługi. Skorzystaj z innej metody płatności: tradycyjnego przelewu, mTransferu lub karty płatniczej. Przepraszamy za utrudnienia.

Do awarii odnieśli się również przedstawiciele Blika:

Odnotowujemy czasowe problemy z realizacją transakcji. Intensywnie pracujemy nad tym, aby usługa działała bez zakłóceń. O wszelkich zmianach w tym zakresie będziemy informować na bieżąco.

Bank Pekao odpowiedział na pytanie o awarię w komentarzach pod jednym z wpisów na swoim profilu na Facebooku:

Przepraszamy za utrudnienia, mogą występować chwilowe trudności w korzystaniu z Blika. Pracujemy nad przywróceniem działania tej funkcji.

Klienci banku Millenium dowiedzieli się o awarii za sprawą komunikatu w aplikacji mobilnej:

Chwilowe utrudnienia w korzystaniu z aplikacji. Obecnie mogą występować utrudnienia w korzystaniu z usługi Blik.

Bank zapewnił, że pracuje nad "jak najszybszym przywróceniem pełnej dostępności usługi''.

Przyczyna awarii nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo też, kiedy się zakończy.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama