Reklama
placeholder
News

Tak będzie wyglądał człowiek w 3000 roku? 'Garb, podwójne powieki i piszący szpon'

Tak będzie wyglądał człowiek w 3000 roku? 'Garb, podwójne powieki i piszący szpon'

fot. Pexhere.com

Reklama
Reklama
placeholder

Jak będą wyglądali ludzie w kolejnym tysiącleciu? Zobaczcie Mindy, kobietę z 3000 roku, która ma obrazować możliwe zmiany. 

Polak Sławosz Uznański astronautą rezerwowym w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Co o nim wiemy? >> 

Mindy to model 3D, który ma obrazować, jak technologia może wpłynąć na ludzkie ciało. Firma TollFreeForwarding współpracowała przy stworzeniu wizualizacji „człowieka przyszłości”. Miała opierać się na opiniach ekspertów i badaniach naukowych.

Człowiek za 1000 lat – jak może wyglądać w przyszłości?

Czas spędzony przy nachylaniu się nad smartfonem czy laptopem miałby sprawić, że na ludzkich plecach pojawi się garb, a szyja się skróci. Według wizualizacji ludzka dłoń miałaby zostać uformowana tak, żeby podtrzymywać smartfon, a zamiast kciuka miałby pojawić się „piszący szpon”. Łokcie miałyby być w przyszłości ustawione pod kątem 90 stopni przez ułożenie ramienia w momencie trzymania smarfonu. Natomiast podwójne powieki miałyby chronić gałki oczne przed światłem ekranów.

Jak podał portal nowymarketing.pl, firma TollFreeForwarding wzięła pod uwagę badania z 2018 roku, które sugerują, że smartfony mogą emitować szkodliwe promieniowanie. Czaszka Mindy stała się więc trochę grubsza, aby chronić mózg przed potencjalnym uszkodzeniem.

Steve Jobs: ile ktoś zapłacił za używane klapki współzałożyciela Apple'a? Nie uwierzycie >> 

Firma miała ustalić, że mózg człowieka przyszłości… może się skurczyć. To wszystko przez postęp technologiczny i to, że ludzie mieliby podejmować dużo mniej wysiłku, żeby przetrwać.

TollFreeForwarding miała tworzyć model człowieka z 3000 roku z nadzieją, że zachęci on odbiorów do ograniczenia czasu spędzonego przed ekranem.

Nowymarketing.pl cytuje dostawcę usług telekomunikacyjnych, który podkreśla, że Mindy jest przerysowana. Ludzie w przyszłości raczej nie będą odzwierciedlać jej wyglądu.

Jej anatomiczne zmiany są przesadzone. Reprezentują jednak pewne, naukowo uzasadnione, obawy – czytamy.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama