News

Do kiedy będziemy nosić maseczki? Jest przypuszczalna data

Do kiedy będziemy nosić maseczki? Jest przypuszczalna data

fot. pixabay.com/

Do kiedy będziemy nosić maseczki? Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego podał przypuszczalną datę.

Nakaz noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach obowiązuje od kilku miesięcy. Wiele osób zastanawia się do kiedy będą obowiązywać te obostrzenia. Wpływ na to ma m.in. sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz termin wynalezienia szczepionki na koronawirusa. 

Klasy podzielone od 1 września? To możliwe >>

Do kiedy będziemy nosić maseczki?

Chociaż aktualnie obowiązek noszenia maseczek obowiązuje tylko w pomieszczeniach zamkniętych, to wiele osób zastanawia się kiedy ostatecznie wrócimy do realiów sprzed epidemii wirusa COVID-19.

O zniesienie obostrzeń związanych z maseczkami został zapytany Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny. Jego zdaniem zasady, które obowiązują aktualnie, będą ważne do momentu wynalezienia i wprowadzenia szczepionki na koronawirusa.

Mam przekonanie, że szczepionka na koronawirusa będzie później, niż się wszystkim wydaje, w połowie 2021 r – powiedział Jarosław Pinkas na antenie TVN24.

Męskie Granie 2020: koncert online, Gdzie oglądać? >>

Zdaniem szefa GIS należy oddzielnie analizować sytuację epidemiologiczną w każdym z rejonów Polski. Jednak wiele zależy właśnie od daty wprowadzenia szczepionki na COVID-19.

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.