News

Znamy polskie jury Eurowizji! To oni ocenią występy w konkursie

Znamy polskie jury Eurowizji! To oni ocenią występy w konkursie

Fot. Instagram.com/brzozowskirafal

Znamy polskie jury Eurowizji 2019! To oni ocenią występy artystów, którzy pojawią się w Tel Awiwie. Podoba Wam się taki skład?

Eurowizja 2019: Roksana Węgiel nie zaśpiewa w Izraelu >> 

Eurowizja 2019: skład polskiego jury

Europejska Unia Nadawców podała listę jurorów, którzy podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji ocenią występy uczestników. W tym roku aż 205 osób, związanych z branżą muzyczną wyłonią zwycięzcę show. Co dokładnie oceni jury?

Jak podaje EUN, najważniejsze dla sędziów będą umiejętności wokalne uczestników Eurowizji, ich prezentacja sceniczna oraz kompozycja i oryginalność prezentowanych utworów. Ocenie poddane zostanie też ogólne wrażenie z danego występu. Kto zasiądzie w polskim jury na Eurowizji 2019?

Eurowizja 2019: Madonna w finale! To już pewne >> 

Przewodniczącą została Ania Wyszkoni, która przez wiele lat była wokalistką zespołu Łzy. W 2004 roku artystka walczyła o reprezentowanie Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji, a w 2016 roku natomiast zasiadała w jury krajowych eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Obok Ani Wyszkoni polskimi jurorami będą też producent muzyczny Maciej Durczak (prywatnie partner Ani Wyszkoni), Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal z zespołu Blue Cafe (to ta grupa reprezentowała Polskę na Eurowizji 2004) i Rafał Brzozowski (walczył o reprezentowanie Polski na konkursie w 2017 roku).

Eurowizja 2019: z kim Polska powalczy w półfinale? >> 

Jak widać, polskie jury jest mocno związane z Eurowizją. Podobnie jest w składach jurorskich innych krajów, gdzie zmagania uczestników show będą oceniać m.in. autorzy eurowizyjnych hitów i byli uczestnicy konkursu.

Pełną listę jury Eurowizji 2019 możecie zobaczyć tutaj.

Eurowizja 2019: tak wygląda scena w Tel Awiwie! Zobacz >> 

Przypominamy, że 64. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 14-18 maja 2019 roku w Tel Awiwie (Izrael). Polskę zaprezentuje zespół Tulia z piosenką Fire Of Love (Pali Się).

Jak podoba Wam się skład polskiego jury na Eurowizję 2019?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#annawyszkoni #muzyka #polskamuzyka #jestemtunowa #akustycznie

Post udostępniony przez Anna Wyszkoni | Official (@annawyszkoni_official)

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 1
Aby dodać komentarz Zaloguj
  • Magda
    Konkurs Piosenki Nauczycielskiej - STRAJK 2019 - polecam na www.goniec24.pl
    8 miesięcy temu