News

Eurowizja 2020 bez jednego z państw?

Eurowizja 2020 bez jednego z państw?

Fot. materiały prasowe/Eurovision.tv

Eurowizja 2020 odbędzie się bez jednego z państw? Wiadomo dlaczego kilka miesięcy przed finałem kraj miałby zrezygnować z konkursu.

Eurowizja Junior 2019: w TEJ sukience Roksana Węgiel wystąpi na scenie! >> 

Eurowizja 2020: data, miejsce

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja 2020 roku w hali Ahoy Rotterdam w Holandii. Kraj został organizatorem konkursu dzięki zwycięstwu swojego reprezentanta na zeszłorocznej Eurowizji. Przypominamy, że w 2019 roku Duncan Laurence oczarował eurowizyjną publiczność piosenką Arcade.

Eurowizja 2020: które państwa wystąpią w konkursie?

Do tej pory udział w Eurowizji 2020 potwierdzili nadawcy z 40 państw, m.in.: Bułgarii, Szwecji, Polski, Łotwy i Danii. Oczywiście w konkursie zobaczymy również reprezentantów tzw. Wielkiej Piątki, czyli Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, oraz reprezentanta kraju-gospodarza - Holandii.

Eurowizja Junior 2019: wiemy, który zespół otworzy wydarzenie! >> 

Eurowizja 2020: Czarnogóra rezygnuje z udziału?

Jakiś czas temu portale podawały, że telewizja publiczna RTCG z Czarnogóry poinformowała, że kraj wycofuje się z udziału w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Jako powód podano problemy finansowe.

Czy Czarnogóra rzeczywiście zrezygnowała z udziału w Eurowizji 2020? Chociaż wiele na to wskazywało, tak naprawdę jeszcze ostatecznie o tym nie zdecydowano. Jak podają zagraniczne media dyrektor generalny RTCG skomentował plotki na temat rezygnacji kraju, mówiąc, że nadawca nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie.

Ostateczna decyzja w sprawie udziału Czarnogóry w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji ma zapaść w ciągu kilku dni. 

Przypominamy, że to nie byłby pierwszy raz, kiedy RTCG rezygnuje z udziału w Eurowizji z powodów finansowych. 10 lat temu stacja wycofała się z konkursu z powodu kryzysu gospodarczego, który dotkną środki publiczne.

Viki Gabor wygra Eurowizję? Oto jej konkurenci >> 

Czarnogóra na Eurowizji

Czarnogóra zadebiutowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2007 roku, po odłączeniu się od federacji z Serbią. W półfinale zajęli 22. miejsce. W 2010 roku kraj wycofał się z udziału w Eurowizji, jednak wrócił do rywalizacji po 2 latach.

W 2012 roku reprezentantem Czarnogóry na Eurowizji został Rambo Amadeus. Nie awansował do finału. Dopiero w 2014 i w 2015 roku Czarnogóra dostała się do finałowego składu Eurowizji. Reprezentantami państwa byli wtedy kolejno –  Sergej Ćetković i Knez. W kolejnych latach Czarnogóra zajmowała dopiero 13. i trzy razy z rzędu 16. miejsce w półfinale.

Rok temu na Eurowizji 2019 kraj reprezentowała grupa D-mol z singlem Heaven. Niestety i tym razem bez sukcesu – zespół zdobył w półfinale przedostatnie 16. miejsce.

Będziecie oglądać Eurowizję 2020?

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.