News

Eurowizja: koncert Europe Shine A Light online. Gdzie oglądać?

Eurowizja: koncert Europe Shine A Light online. Gdzie oglądać?

Fot. Facebook.com/Eurovision Song Contest

Eurowizja 2020 odbędzie się w nowej odsłonie! Gdzie i kiedy oglądać koncert Europe Shine A Light? Znamy szczegóły.

Eurowizja 2020 anulowana! Co z piosenkami i reprezentantami wybranymi na ten rok? >> 

Niestety z powodu pandemii koronawirusa Eurowizja 2020 nie odbędzie się według planu. 18 marca wydano oficjalne oświadczenie, w którym ogłoszono, że wydarzenie zostaje anulowane. Przypomnijmy, że 65. Konkurs Piosenki Eurowizji miał odbyć się w dniach 12, 14 i 16 maja 2020 roku w hali widowiskowo-sportowej Ahoy Rotterdam (Holandia).

Koncert Eurovision: Europe Shine A Light

Mimo że Eurowizja 2020 nie odbędzie się w tradycyjnej formie, jakiś czas temu organizatorzy konkursu postanowili stworzyć koncert Eurovision: Europe Shine A Light (Światło Dla Europy), w którym widzowie usłyszą wszystkie 41 utworów, które miały zostać zaprezentowane w maju na scenie w Rotterdamie. To oznacza, że pojawi się też singiel Empires Alicji Szemplińskiej, która w tym roku miała reprezentować Polskę na Eurowizji. Całość koncertu ma być nagrana zdalnie, a wokaliści mają śpiewać prosto ze swoich domów.

Warto dodać, że formuła koncertu Eurovision: Europe Shine A Light nie zakłada rywalizacji między występującymi artystami. Do współpracy nad show zaproszono także gwiazdy Eurowizji z poprzednich lat.

Eurowizja 2020 odwołana. Państwa chcą zmiany decyzji >> 

Koncert Eurovision: Europe Shine A Light – data i godzina. Gdzie oglądać?

Koncert Eurovision: Europe Shine A Light  zostanie wyemitowany 16 maja o godzinie 21.00, czyli tego dnia kiedy miał odbyć się finał Eurowizji 2020. Show ma trwać około 2 godziny i poprowadzą je Chantal Janzen, Edsilia Rombley i Jan Smit. To właśnie oni byli przedstawiani wcześniej jako gospodarze tegorocznego konkursu w Rotterdamie. Relację z wydarzenia w internecie zdawać będzie słynna blogerka i charakteryzatorka – NikkieTutorials, czyli Nikkie de Jager.

Eurovision: Europe Shine A Light będzie transmitowane przez 46 nadawców z całego świata. Widowisko będą mogli obejrzeć też polscy fani Eurowizji. Eurovision: Europe Shine A Light (Światło Dla Europy) będzie transmitowane w sobotę 16 maja 2020 roku o godzinie 21.00 na antenie TVP1. Koncert ma być dostępny też online na oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji na YouTube. 
 

Czekacie na ten koncert?

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.