Reklama
placeholder
News

Eurowizja 2024: pierwsze typy bukmacherów. Kto ich zdaniem może wygrać w konkursie?

Eurowizja 2024: pierwsze typy bukmacherów. Kto ich zdaniem może wygrać w konkursie?

fot. youtube: Eurovision Song Contest

Reklama
Reklama
placeholder

Eurowizja 2024 zbliża się wielkimi krokami. Kto zdaniem bukmacherów ma największe szanse na wygraną w nadchodzącej edycji konkursu?

Po zeszłorocznej wygranej Loreen Eurowizja 2024 odbędzie się w Malmo Arenie w Szwecji od 7 do 11 maja. W tym roku w legendarnym konkursie weźmie udział łącznie 37 państw, których reprezentanci zostali już wybrani. Przypominamy, że Polskę reprezentować będzie Luna z piosenką The Tower. Występ wokalistki w szczególności spodobał się zagranicznym internautom, uznali jej piosenkę za oryginalną i wpadającą w ucho i pochwalili też sam klip do utworu. W sprawie eurowizyjnych występów - w tym Luny - wypowiedzieli się także bukmacherzy, którzy przedstawili już swoje pierwsze typy. Kto ich zdaniem może zostać zwycięzcą konkursu i jakie szanse ma Polska?

Eurowizja 2024: reprezentanci krajów. Te występy zobaczymy w konkursie >>

Eurowizja 2024: bukmacherzy przedstawili pierwsze typy. Kto ma największą szansę na wygraną?

Przed rozpoczęciem Eurowizji 2024 reprezentanci biorą udział w tak zwanych pre-parties, podczas których śpiewają swoje piosenki na żywo. Wydarzenia przyciągają fanów konkursu. Za jego sprawą mają oni okazję nie tylko bliżej poznać swoich faworytów, ale też typować wyniki konkursu. Poza występami reprezentantów w sieci obecnie są organizowane zakłady bukmacherskie, dzięki którym można obstawiać, które kraje mają największe szanse na znalezienie się w finale i wygraną. 

Jak podaje Dziennik Eurowizyjny, liderem w głosowaniu bukmacherów obecnie jest reprezentant Chorwacji, Baby Lasagna. Jego piosenka Rim Tim Tagi Dim ma 16% szans na wygranie w konkursie. Jeśli założenia bukmacherów się sprawdzą, Chorwacja wygra Eurowizję po raz pierwszy. Zaraz po Baby Lasagna w rankingu bukmacherów znajdują się reprezentanci Ukrainy, alyona & Jerry Heil z piosenką Teresa & Maria, które obecnie mają 13% szans na zwycięstwo. 3. miejsce w głosowaniu bukmacherów zajmują Włochy. Szanse Angeliny Mango z utworem La Noia wynoszą 10%.

Eurowizja 2024: zmiany nie tylko w głosowaniu. Co czeka reprezentantów? >>

Eurowizja 2024: jak bukmacherzy oceniają szanse Polski na wygraną?

Okazuje się, że szanse Luny na wygraną Eurowizji 2024 są naprawdę małe. Jak wynika z aktualnych szacunków bukmacherów reprezentantka Polski ma zaledwie 1% szans na zajęcie 1. miejsca. Bukmacherzy obstawiają, że piosenka The Tower może uplasować się na 20. miejscu. 

Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim (Chorwacja)

 

alyona alyona & Jerry Heil - Teresa & Maria (Ukraina)

 

Angelina Mango - La Noia (Włochy)

 

Luna - The Tower (Polska)

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama