News

Eurowizja Junior 2019: Polskę będzie reprezentować Gabriela Katzer?

Eurowizja Junior 2019: Polskę będzie reprezentować Gabriela Katzer?

Fot. YouTube.com/Eurovision Poland

Gabriela Katzer pojedzie do Gliwic? Kim jest 12-latka, która ma szansę na reprezentowanie Polski na 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci?

Wiktoria Gabor: to ona jest faworytką na Eurowizję Junior 2019? >> 

Eurowizja Junior 2019: finaliści Szansy na Sukces, kiedy finał?

8 września 2019 roku wystartowało specjalne wydanie Szansy na Sukces, w którym zostanie wyłoniony reprezentant Polski na Eurowizję Junior 2019. W pierwszym odcinku, którego gościem była Majka Jeżowska, zwyciężyła Nikola Fiedor z Elbląga. 11-latka zaśpiewała utwór Od Rana Mam Dobry Humor.

Tydzień później odcinek wygrała Wiktoria Gabor z Krakowa. Viki wykonała singiel You May Be In Love zespołu Blue Cafe & Dominika Gawęda.

Trzeci odcinek wygrała natomiast Gabriela Katzer z miejscowości Brody. 12-latka zachwyciła zespół Papa D wykonaniem piosenki Panorama Tatr.

Kiedy poznamy polskiego reprezentanta na Eurowizję Junior 2019? Wielki finał specjalnego wydania programu Szansa na Sukces w niedzielę, 29 września 2019 roku.

Eurowizja Junior: 11-letnia Nikola Fiedor reprezentantką Polski? >> 

Gabriela Katzer –  wiek, gdzie mieszka, konkursy

Gabriela Joanna Katzer ma 12 lat i pochodzi z miejscowości Brody w gminie Kalwaria Zebrzydowska (województwo małopolskie). W tej chwili jest uczennicą szóstej klasy szkoły podstawowej.

Do tej pory Katzer wzięła udział w wielu konkursach muzycznych, na których osiąga sukcesy. W lutym 2019 roku wygrała konkurs wokalno-instrumentalny Talent Start 2019 w Sądecczyźnie. Rok wcześniej zdobyła Srebrną Nutę w krajowym dziecięco-młodzieżowym Festiwalu Piosenki Polskiej "Kruszwicka Nuta". W 2018 roku startowała też w Konkursie Poezji Śpiewanej w Kętach, gdzie zajęła 3. Miejsce, finale Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” w Nowym Sączu, oraz w M1 Talent Show, gdzie dotarła do finału konkursu.

Eurowizja Junior 2019: Roksana Węgiel pierwszy raz w takiej roli! >> 

Eurowizja Junior 2019: data, miejsce, prowadzący

17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 24 listopada 2019 roku na Arenie Gliwice. Prowadzącymi show będą Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel, która w zeszłym roku wygrała Eurowizję Junior.

Kto Waszym zdaniem powinien pojechać na Eurowizję Junior 2019?

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj