News

Eurowizja Junior 2022: gdzie się odbędzie? Jest decyzja

Eurowizja Junior 2022: gdzie się odbędzie? Jest decyzja

fot. Instagram.com/malenamalenah

Oficjalnie wiadomo, gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2022. Kto zorganizuje 20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci?

Eurowizja Junior 2021: na którym miejscu Polska i Sara James? WYNIKI >>

Eurowizja Junior 2022 w Armenii

Europejska Unia Nadawców ogłosiła, że Armenia jest gospodarzem Eurowizji Junior w 2022. Zaraz po zwycięstwie reprezentantki kraju na tegorocznym konkursie, szef delegacji z Armenii przyznał, że AMPTV jest zainteresowana organizowaniem wydarzenia.

Dzięki świetnej i współczesnej zwycięskiej propozycji, Armenia wyznacza nowe standardy konkursu. Entuzjazm Ormian w stosunku do Eurowizji Junior jest nie do opisania, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że to właśnie AMPTV zorganizuje 20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Nie możemy się doczekać współpracy z nadawcą, planując coś niezwykłego z okazji okrągłej rocznicy widowiska – mówił kierownik wykonawczy Eurowizji Junior, Martin Osterdahl (cytat pochodzi z portalu eurowizja.org).

Eurowizja Junior 2021: zwycięska piosenka. 'Viki Gabor po roku w Armenii' >> 

Uczestnicy 20. Eurowizji Junior mają zaprezentować się w stolicy Armenii – Erywaniu. Tam dziecięca Eurowizja odbywała się w 2011 roku.

Eurowizja Junior 2022 –  data. Kiedy konkurs?

Data Eurowizji Junior 2022 nie jest znana. Prawdopodobnie finał rozstrzygnie się w listopadzie lub grudniu.

Eurowizja Junior 2022 – Polska wystąpi?

Jak donosi eurowizja.org, 5 krajów zadeklarowało udział w Eurowizji Junior 2022 – Armenia, Bułgaria, Gruzja, Hiszpania i Islandia. Dziennik Eurowizyjny informuje, że Polska wstępnie potwierdziła udział w rywalizacji. 

Eurowizja Junior 2021: skandal z matką zwyciężczyni? Odradzała głosowanie na Polskę >> 

Przypomnijmy, że Eurowizję Junior 2021 wygrała 14-letnia Malena. Reprezentantka Armenii zaśpiewała w Paryżu piosenkę Qami Qami i zdobyła łącznie 224 punkty. Na drugim miejscu znalazła się Sara James (218 punktów). Podium zamknął Enzo z Francji (187 punktów).

 

 

 

 

 

 

 

 
Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.