Reklama
placeholder
News

Festiwal w Opolu: GROMEE wyrzucony za 'naruszenie regulaminu'. O co chodzi?

Festiwal w Opolu: GROMEE wyrzucony za 'naruszenie regulaminu'. O co chodzi?

Fot. Instagram.com/gromeeofficial

Reklama
Reklama
placeholder

Gromee został wyrzucony z festiwalu w Opolu za „naruszenie regulaminu”. O co chodzi i kto go zastąpi?

Lana Del Rey została poetką. Wydała swoje wiersze w formie audiobooka >>

W dniach 4-7 września 2020 roku odbędzie się 57. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W koncercie „Premiery”, który zaplanowano na trzeci dzień festiwalu, miał wystąpić Gromee. Artysta miał zaprezentować tam singiel Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka) z Anią Dąbrowską i Abradabem. Niedawno poinformowano jednak, że DJ nie pojawi się w tym roku na opolskim festiwalu.

W związku z naruszeniem regulaminu przez wykonawcę Gromee ft.Dabrowska ft.Abradab, Rada Artystyczna 57. KFPP Opole 2020 podjęła decyzję o usunięciu wykonawcy z konkursu i dopuszczeniu do udziału w nim pierwszej osoby z listy rezerwowej konkursu, Pana Rafała Brzozowskiego z utworem pt. „Gentleman” – cytują treść oficjalnego oświadczenia organizatorów portale.

Ed Sheeran miał problemy z alkoholem. Opowiedział o uzależnieniach >> 

Nie ujawniono w jaki sposób regulamin został naruszony. Jednak Onet podaje, że mógł zostać on złamany przez artystę przynajmniej w trzech punktach:

  • Po pierwsze według obowiązujących zasad, zgłoszone utwory nie mogą być dłuższe niż trzy minuty, a propozycja "Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)" trwa o 28 sekund dłużej.
  • Ponadto w regulaminie znajduje się zapis: "Nadesłane utwory muszą posiadać oryginalną muzykę i tekst w języku polskim (nie mogą być opracowaniami melodii ludowych, nie mogą być coverami)". Natomiast Gromee zgłosił do konkursu kawałek, którego premiera odbyła się w ubiegłym roku w anglojęzycznej wersji.
  • Opolski regulamin wspomina także, że nadesłane kompozycje nie mogły znaleźć się w internecie, na krążku artysty czy innej publicznej publikacji przed 30 kwietnia 2020 r. Oryginalna wersja utworu "Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)" debiutowała na oficjalnym kanale muzyka 10 kwietnia 2019 r. – czytamy.

W koncercie „Premiery” 57. KFPP Opole 2020 wystąpi dziesięciu artystów, m.in. Rafał Brzozowski, Lanberry, Mateusz Ziółko i Sanah.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama