News

Koronawirus: czy sklepy będą zamknięte? Jest oficjalny komentarz

Koronawirus: czy sklepy będą zamknięte? Jest oficjalny komentarz

Fot. materiały własne/Marcin Palczewski

Czy sklepy w Polsce będą zamknięte z powodu koronawirusa? Jest oficjalny komentarz  w tej sprawie.

Koronawirus - kina zamknięte? Jest oficjalna decyzja >> 

Koronawirus w Polsce: szkoły zamknięte, imprezy masowe odwołane 

Od kilku miesięcy koronawirus krąży po świecie. Według danych z 12 marca liczba zakażonych sięgnęła 125 518 osób z czego zmarło 4 617 chorych, a 65 779 zostało wyleczonych. W Polsce potwierdzono 47 przypadków zarażenia koronawirusem. 12 marca wiceprezydent Poznania poinformował o śmierci 57-letniej kobiety, która była zarażona koronawirusem.

Z powodu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, 10 marca premier Mateusz Morawiecki poinformował o odwołaniu wszystkich masowych imprez w kraju. Dzień później rząd podjął decyzję o zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach oraz szkołach wyższych. Zamknięto również placówki kulturalne, m.in. kina, muzea i teatry. 

Odwołane koncerty przez koronawirusa: czy pieniądze za bilety zostaną zwrócone i w jaki sposób? >> 

Czy sklepy w Polsce będą zamknięte przez koronawirusa?

Sklepy i centra handlowe przeżywają oblężenie, bo ludzie robią zapasy w obawie przed koronawirusem. Po ostatnich ogłoszeniach rządu o odwołaniu imprez masowych i zamknięciu szkół, przedszkoli oraz instytucji kulturalnych pojawiły się pytania czy zamknięte zostaną również sklepy i centra handlowe.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przekazała na Twitterze, że wszystkie placówki handlowe będą działały normalnie. Pracownicy i klienci sklepów są jednak proszeni o przestrzeganie odpowiednich zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny. 

Stanowczo dementuję pojawiające się #fakenewsy. Wszystkie sklepy działają i będą działać normalnie! Nie ma mowy o zamykaniu żadnych placówek handlowych! – czytamy.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.