News

Koronawirus - Polska zamyka granice! Kto i na jakiej zasadzie może podróżować?

Koronawirus - Polska zamyka granice! Kto i na jakiej zasadzie może podróżować?

Fot. Pixabay.com

Polska zamyka granice. Taka decyzja została ogłoszona podczas konferencji w piątkowy wieczór. Kto i na jakiej zasadzie może podróżować?

Koronawirus zamyka granice. Do tych krajów nie pojedziemy >>

Koronawirus – zamknięcie granic w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił na piątkowej konferencji wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego.

Podejmujemy bardzo konkretne działania i tak po pierwsze: z myślą o bezpieczeństwie Polaków będziemy wprowadzali pełne kontrole na wszystkich polskich granicach – powiedział szef rządu.

Wiadomo, że granice Polski zostaną zamknięte dla cudzoziemców na 10 dni z możliwością przedłużenia. Na granicach zostanie przywrócona kontrola graniczna i będą rygorystyczne zasady wjazdu oraz kontroli sanitarnej. Obywatele, którzy będą wracać do kraju oraz osoby, które mają zezwolenie na stały pobyt i chcą wjechać do Polski, zostaną skierowane na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

#zostanwdomu – o co chodzi w internetowej akcji? >>

Większość przypadków, które następnie są rozsadnikami epidemii koronawirusa w Polsce, to przypadki można powiedzieć w ścisłym tego słowa znaczeniu zaimportowane - powiedział Morawiecki.

Premier poinformował również, że zostaną wstrzymane pasażerskie połączenia lotnicze. Połączenia kolejowe będą wstrzymane z nocy z soboty na niedzielę.

Granice pozostają otwarte dla przepływu towarów (...) nie ma żadnych podstaw ani obaw, żeby zabrakło nam żywności (...) mamy bardzo duże nadwyżki – uspokajał Morawiecki.

Koronawirus: sklepy i restauracje będą zamknięte. Które i od kiedy? >>

Przypominamy, że premier zdecydował również o ograniczeniu działalności galerii handlowych oraz zamknięcie restauracji, klubów i pubów.

[AKTUALIZACJA, 25.03.2020, 15.00] 

Szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że granice Polski pozostaną zamknięte przynajmniej do poniedziałku 13 kwietnia. 

 

 

 

 

&

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.