News

Maffashion oceniła stylizacje plus size. Stylistka ostro zareagowała

Maffashion oceniła stylizacje plus size. Stylistka ostro zareagowała

Fot. Instagram.com/maffashion_official/ewokracja

Maffashion oceniła stylizacje plus size. Stylistka, która je stworzyła, ostro zareagowała na opinię Julii Kuczyńskiej.

Kanye West i Jeffree Star MIELI ROMANS?! Internauci znaleźli dowody >> 

Niedawno w programie śniadaniowym Ewa Zakrzewska, modelka plus size oraz jurorka w programie Supermodelka Plus Size, pokazała kilka stylizacji dla kobiet o większym rozmiarze. Jej propozycje skomentowała Maffashion. Blogerka skrytykowała stroje i dodała, że jeden z outfitów jest podobny do tego, który miała na sobie kilka lat temu na Openerze.

Ewokracja odpowiada na krytykę Maffashion

Ewa Zakrzewska, znana jako Ewokracja, postanowiła odnieść się do wypowiedzi Julii Kuczyńskiej, nazywając ją m.in. „sezonową celebrytką”.   

Kochana Julio, mam nadzieję, że poszerzysz rozmiarówkę w swoich markach i wtedy może będę mogła korzystać w stylizacjach ze świetnych ubrań twojego projektu. Cieszę się w sumie, że swoim śmiechem Maffashion zwraca uwagę, w jakiej kondycji jest branża modowa w Polsce, ignorująca osoby "plus size". Również marka Maffashion nie szyje na większe kobiety. Dresy to nie wszystko – powiedziała na InstaStory.

(...) Rozumiem, że masz w d**ie kobiety plus size i fajnie się ponaśmiewać, ale mając własną markę odzieżową i będąc mega uprzywilejowaną osobą, to jest jednak w ch***rę słabe – dodała.

Myśleliście, że Michał Wiśniewski w Kijowie był pijany? Oto cała prawda >>

Maffashion komentuje InstaStory Ewy Zakrzewskiej

Na odpowiedź Julii Kuczyńskiej nie trzeba było długo czekać. W nowych relacjach partnerka Sebastiana Fabijańskiego podkreśliła, że oceniała jedynie stylizacje, a nie modelki. Dodatkowo zaznaczyła, że nie zarzuciła nikomu skopiowania swojej stylizacji, a tylko zauważyła podobieństwo.

Moje Story (…) było jedynie oceną stylizacji, które zobaczyłam w telewizji śniadaniowej, które widzą wszyscy i wszyscy mogą ocenić. Ja po prostu spojrzałam na nie i wyraziłam własną opinię. Ja również wystawiam się ciągle na opinie, publikując zdjęcia, pokazując się w sieci i też są one różne. Taka jest kolej rzeczy. (...) Kolejna sprawa - nigdzie, ale to nigdzie nie powiedziałam, że ktoś mnie skopiował. Ja tylko porównałam stylizacje, że są podobne. (…) – powiedziała Maffashion.

Nie pozwalam, aby ktokolwiek mówił, że ja nabijałam się z modelek. Nigdzie w mojej wypowiedzi nie było nawet odniesienia się do samych modelek, skomentowania ich figury. Dałam kilka uwag, co do tego, że kozaków nie dobiera się do wzrostu, tylko do stylizacji. Niefajne jest to, że do mojej oceny stylizacji zostało dobudowane śmianie się z osób plus size. Nie życzę sobie, bo to nie miało miejsca. (…) To były stylizacje do wglądu dla wszystkich, w telewizji publicznej, więc jeśli coś takiego się robi to trzeba być przygotowanym na to, że komuś coś się może nie spodobać. A ta stylizacja po prostu była zła (...)  – mówiła dalej. 

Julia Kuczyńska przypomniała, że w kampanii jej marki brały udział modelki o różnych kształtach, również taka plus size.

Jakiś czas później na profilu blogerki pojawiły się screeny komentarzy od osób, który stanęły po jej stronie.

Finalista You Can Dance aresztowany. 'Piotr G. popełnił łącznie 24 przestępstwa' >> 

Ewa Zakrzewska też udostępniła u siebie wiadomości od fanów, którzy ją poparli. Niestety na stylistkę spadła też fala hejtu. Negatywne komentarze dotyczyły nie tylko stylizacji pokazanych w programie, lecz także jej ciała.

(…) Nie bronię sukienki z baskinką, nie przeszkadza mi kulturalna krytyka. Bronię się przed fatfobią nowych przybyszy i oskarżeniami. Story było długie i emocjonalne, mówiłam, że znana blogerka wyśmiewa modę plus size, mówiłam, że ma w d*pie kobiety plus size. Moje słowa. Ale nie wiem czy bym je cofnęła. Powiedziałam „fajnie się ponaśmiewać” – wciąż mając na myśli moją wypowiedź story wcześniej. Pocięte story i moje emocje mogły zostać odebrane różnie i ja to rozumiem. Z perspektywy czasu wiem, że powinnam zrobić to lepiej, krócej i merytoryczniej. (…) Ale gdy właścicielka polskiej marki śmieje się w głos i nagrywa to w story, uważam to za krzywdzące. Odebrałam to w taki sposób – wyjaśniła Ewokracja.

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.