News

Mamaginekolog nie zdała egzaminu na ginekologa. 'Wielki dzień dla hejterów'

Mamaginekolog nie zdała egzaminu na ginekologa. 'Wielki dzień dla hejterów'

fot. Instagram.com/mamaginekolog

Mamaginekolog nie zdała egzaminu, który pozwala na uzyskanie tytułu specjalisty-ginekologa. Nicole Sochacki-Wójcicka od lat na Instagramie „przemyca wiedzę medyczną dla kobiet”.

Mamaginekolog – kim jest Nicole Sochacki-Wójcicka? >> 

Profil @mamaginekolog na Instagramie obserwuje 850 tysięcy osób. W ostatnim czasie Nicole Sochacki-Wójcicka relacjonowała przygotowania do egzaminu specjalizacyjnego. Tuż po teście nagrała InstaStory, w którym powiedziała:

Jestem cała spłakana, nie mam jeszcze wyników, ale spodziewam się, że nie zdam, bo to było tak strasznie trudne, że jak policzyłam pytania, na które dobrze odpowiedziałam, to było ich 50... na 120. Jedyne, co mnie pociesza, to, że wszyscy mówili, że to było strasznie trudne. Ale nie wszyscy są oglądani przez paręset tysięcy osób. Nie jestem osobą, która po egzaminach płacze, że jej nie poszło. Ja nigdy nawet nie oblałam w całym moim życiu, ale nie czułam też, że obleję. A teraz czuję się fatalnie.

Mamaginekolog nie zdała egzaminu specjalizacyjnego

Mamaginekolog nie zdała egzaminu na specjalizację.

Dzisiaj jest wielki dzień dla moich hejterów. Nie zdałam egzaminu. Nie zdałam jednym punktem. Jednym – dodała Mamaginekolog w następnej relacji.

Jest oświadczenie Wiktorii Gąsiewskiej w sprawie rozstania z Adamem Zdrójkowskim >> 

Nicole Sochacki-Wójcicka przyznała, że jest zła, bo w Polsce brakuje specjalistów, a lekarze przez trzy miesiące nie pracują, żeby przygotować się do egzaminu.

W tej walce najlepsi mogą nie zdać, stracić 3 miesiące z życia i pracy z pacjentami!! A przy okazji być świetnym lekarzem. (…) Jestem może nie świetnym, ale dobrym lekarzem. (…) Wiem, że dałam z siebie 100%. (…) Pojutrze dyżur. (…) Ten egzamin nic nie zmienia. Poza tym, że nie mogę otworzyć przygodni na NFZ, czego i tak nie planuję – stwierdziła Mamaginekolog.

Poza komentarzami ze słowami wsparcia dla Mamyginekolog, pojawiły się też takie, w których internauci dopytują, dlaczego Nicole Sochacki-Wójcicka nazywa się ginekologiem, jeśli nie ma specjalizacji.

Taki był trudny ten egzamin, że 80% uczestników go zdało… a w poprzednich latach zdawało 80-95% uczestników. Wyniki są na stronie CEM i można się wczytać – brzmiał inny komentarz.

J Balvin – skandal z teledyskiem Perra. Wideo usunięto, artysta przeprasza >> 

Mamaginekolog na Instagramie powiedziała, że gdyby uczyła się dłużej, niektórych tematów i tak by nie przeczytała, bo nie uważała, że są one potrzebne w jej zawodzie.

Teraz pewnie inaczej na to patrzę. (…) Do końca życia mogę zdawać ten egzamin – dodała.

Mamaginekolog – kim jest Nicole Sochacki-Wójcicka? [Instagram, sklep, fundacja, WOŚP]

Nicole Sochacki-Wójcicka ma 38 lat. Jak czytamy na jej profilu, jest ginekologiem-położnikiem w trakcie specjalizacji. Działa w internecie jako Mamaginekolog od listopada 2015 roku.

Jakiś czas później powstał „instablog”, który jest rozszerzeniem działalności Nicole Sochacki-Wójcickiej na rzecz uświadamiania polskich kobiet, na temat ich zdrowia w ciąży i nie tylko.

Nicole Sochacki-Wójcicka i jej mąż Kuba Wójcicki założyli Fundację Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego. Organizacja pomaga kobietom i ich bliskim w trudnych sytuacjach okołoporodowych.

Mamaginekolog prowadzi też sklep internetowy, w którym można kupić m.in. jej książki kulinarne, segregatory medyczne, ubrania i akcesoria do domu.

Artur 'Waluś' Walczak: stan zdrowia, nowe informacje >>

W 2019 roku Nicole Sochacki-Wójcicka otrzymała tytuł Warszawianki Roku. Znalazła się na liście najbardziej wpływowych Polaków tygodnika Wprost.

Mamaginekolog wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W 2019 roku zebrała na rzecz fundacji ponad milion zł, w 2020 roku  ponad 3 miliony zł, a w 2021 roku – ponad 5 milionów zł.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.