News

Nowe obostrzenia od 1.12.2021. Zmiany w imprezach, lotach i siłowniach

Nowe obostrzenia od 1.12.2021. Zmiany w imprezach, lotach i siłowniach

Fot. Pixabay.com

Od 1 grudnia 2021 roku zostaje wprowadzony pakiet alertowy. Minister zdrowia poinformował, że pakiet został opracowany w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron.

Będzie rejestracja każdej ciąży? Zmiany miałyby wejść 1 stycznia >>

Pakiet alertowy dotyczy ograniczenia granic i ograniczeń kraju. Wszystkie regulacje maja obowiązywać od 1 do 17 grudnia.

Nowe obostrzenia – pakiet alertowy

  • 50% obłożenia będzie mogło być kościołach, lokalach gastronomicznych, hotelach i miejscach kultury (kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury, koncerty i widowiska cyrkowe) oraz w obiektach sportowych (baseny, aquaparki, itp.). Obecnie limit wynosi 75%.
  • W zgromadzeniach i uroczystościach (wesela, komunie, konsolacje, spotkania) oraz w dyskotekach będzie mogło brać udział maksymalnie 100 osób. Aktualny limit to 150 osób.
  • 1 osoba na 15m2 będzie mogła przebywać w siłowniach, klubach i centrach fitness, kasynach, muzeach, galeriach sztuki, targach, wystawach, kongresach, konferencjach oraz w miejscach handlu. To zmiana z jednej osoby na 10m2.

Przygotowaliśmy pakiet alertowy obostrzeń. Wydajemy zakaz lotów do siedmiu krajów - Bostwana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibia, RPA, Zimbabwe. Osoby wracające z tych krajów będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni, nie ma możliwości zwolnienia testem – cytuje Adama Niedzielskiego Polsat News.

Dla krajów non-Schengen kwarantannę także wydłużono do 14 dni. Po ośmiu dniach może z niej zwolnić test PCR.

Nowe święto państwowe 27 grudnia. Będzie wolne od pracy? >>

Osoby zaszczepione nie podlegają kwarantannie, nie będą uwzględniane w limitach.

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.