News

Pełnia Księżyca – październik 2021. Kiedy jest Księżyc Myśliwych?

Pełnia Księżyca – październik 2021. Kiedy jest Księżyc Myśliwych?

Fot. Pixabay.com

W październiku będzie szansa na to, żeby zobaczyć pełnię Księżyca. Kiedy na niebie pojawi się Księżyc Myśliwych?

Pierwszy śnieg 2021 już... spadł! Jaka będzie zima? Oto prognoza długoterminowa >>

Pełnia Księżyca w październiku 2021

Pełnię Księżyca będziemy mogli podziwiać w środę, 20 października 2021 roku. Według kalendarza astronomicznego, naturalny satelita Ziemi pojawi się na niebie już o godzinie 14.56.

Pełnia Księżyca w październiku to Pełnia Księżyca Myśliwych.

Pełnia Księżyca Myśliwych – nazwa. Skąd się wzięła?

Pierwsza pełnia księżyca po żniwach to pełnia myśliwych, ponieważ przypada na najlepszy miesiąc na polowania na utuczone po lecie jelenie i lisy, które nie są w stanie dobrze ukryć się na gołych w tym czasie polach. Podobnie jak w przypadku pełni żniw, księżyc w pełni myśliwych jest szczególnie jasny i długo pozostaje na niebie, dając polującym możliwość śledzenia zwierzyny nocą. Inne nazwy to Księżyc Podróży i Więdnących lub Obumierających Traw – wyjaśnia National Geographic.

Zmiana czasu na zimowy 2021. Kiedy jesienią przestawiamy zegarki? >>

Pełnia Księżyca – październik 2021 – jak i gdzie oglądać?

Tak jak w przypadku innych pełni, jakość obserwacji zjawiska zależy od warunków pogodowych i zachmurzenia nieba. Najlepiej wybierzcie się w miejsce, które jest oddalone od świateł miasta. Chociaż do podziwiania pełni Księżyca nie będzie potrzebny specjalistyczny sprzęt, warto skorzystać np. z lornetki.

Jeśli przegapicie pełnię Księżyca w październiku, obserwujcie niebo w listopadzie! Za miesiąc czeka nas Pełnia Bobrzego Księżyca.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.