News

Pierwszy śnieg 2021 już... spadł! Jaka będzie zima? Oto prognoza długoterminowa

Pierwszy śnieg 2021 już... spadł! Jaka będzie zima? Oto prognoza długoterminowa

Fot. Pixabay.com

Pierwszy śnieg w 2021 roku już spadł. Jaka będzie zima? Mamy dla Was długoterminową prognozę pogody! 

Zakaz handlu wieczorową porą? Jest pomysł wprowadzenia ograniczeń >>

Chociaż do kalendarzowej zimy zostało jeszcze sporo czasu, już pojawiły się doniesienia o pierwszych opadach śniegu. W Tatrach biały puch spadł jeszcze we wrześniu. 13 października pierwsze „podrygi zimy” odnotowano w Beskidach. M.in. na Hali Lipowskiej i Markowych Szczawinach, na wysokości powyżej tysiąca metrów nad poziomem morza. Synoptycy przewidują, że „prawdziwa zima” nadejdzie dopiero za jakiś czas.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opracował eksperymentalną prognozę pogody na koniec jesieni i zimę 2021/22.

W listopadzie 2021 prognozowane są wartości temperatury uznawane za normalne dla tego miesiąca. Powinniśmy spodziewać się jednak większych opadów atmosferycznych, nie tylko deszczu, lecz także deszczu ze śniegiem i śniegu.

Zima 2021/2022 - prognoza pogody

W grudniu temperatury powietrza mają być bliskie normy. Podobnie będzie z opadami, przewiduje się, że sucho będzie tylko na zachodzie kraju.

Mówi się, że grudzień 2021 może być najchłodniejszym od lat. Częściej może padać śnieg, a temperatura powietrza spadać poniżej zera.

Zmiana czasu na zimowy 2021. Kiedy jesienią przestawiamy zegarki? >>

Jaki będzie początek 2022 roku? Styczeń zapowiada się chłodniejszy niż zazwyczaj, głównie w południowej Polsce. Przez większą część miesiąca słupki rtęci mają wskazywać ujemne wartości.

Opady mają mieścić się w normie, mocniej może popadać jedynie na Pomorzu. 

W lutym 2022 wartości temperatur mają utrzymywać się w normie dla tego miesiąca, co oznacza, że raczej nie powinniśmy liczyć na wysokie temperatury. Wszędzie, oprócz południowo-wschodniej Polski, ma padać więcej niż zazwyczaj.

W lutym spodziewana jest typowa, polska zima  - nie tylko z okresami mrozów i opadów śniegu, lecz także odwilżami.

Nowe dowody osobiste od 7.11.2021. Co się zmieni? >>

Pamiętajcie, że długoterminowe prognozy pogody są niepewne. Błędy i różnice w przewidywaniach wynikają m.in. z występowaniem nagłych zjawisk meteorologicznych.

Czekacie na zimowe szaleństwo?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.