News

Szkoły od 1 września: jest decyzja i pierwsze wytyczne nowego roku szkolnego

Szkoły od 1 września: jest decyzja i pierwsze wytyczne nowego roku szkolnego

fot. pixabay.com/

Szkoły od 1 września – jest decyzja w sprawie powrotu uczniów na lekcje i pierwsze wytyczne nowego roku szkolnego.

Nowy rok akademicki zdalnie czy stacjonarnie? Te uczelnie już podjęły decyzję >> 

Uczniowie wrócą do szkół 1 września? Decyzja, wytyczne MEN

5 sierpnia 2020 roku odbyła się konferencja prasowa, w czasie której Minister Edukacji Narodowej poinformował o decyzji jaką podjęto w kwestii powrotu uczniów do szkół.

Od dłuższego czasu pracujemy nad tym, jak zorganizować rok szkolny 2020/2021. Chcemy, aby dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkół, dlatego mówimy wyraźnie, żeby podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym był tradycyjny model, w którym dzieci spotykają się z nauczycielami 1 września – mówił Dariusz Piontkowski.

Jakie obostrzenia będą obowiązywać od roku szkolnego 2020/2021?

W szkołach nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa, nadal jednak należy przestrzegać zasad higieny osobistej (mycie rąk przy wejściu do szkoły, przed posiłkiem, po skorzystaniu z toalety). Do szkoły nie mogą przychodzić osoby z infekcjami.

(…) Chcemy w znacznym stopniu ograniczyć kontakt z osobami spoza szkoły, by ograniczyć ryzyko zakażenia  - cytuje wypowiedź Ministra Edukacji Narodowej portal Onet.

Podaje się, że w ciągu kilku dni pojawią się nowe rozporządzenia, m.in. na temat zaleceń jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem w placówkach oświatowych.

Klasy podzielone od 1 września? To możliwe >>

Jak poinformowało MEN, są trzy warianty funkcjonowania szkół i placówek w okresie pandemii w sytuacji wystąpienia zakażenia na danym terenie – tradycyjny, mieszany (hybrydowy) oraz zdalny. W przypadku pierwszego obowiązują ogólne wytyczne GIS, MZ i MEN dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 roku. W przypadku systemów hybrydowego i zdalnego wytyczne będą wydawane na podstawie opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca informowano, że na liście wytycznych GIS w sprawie powrotu do szkół znalazło się:

  • częste mycie rąk
  • wietrzeniu sal po każdych zajęciach
  • większej liczbie lekcji na świeżym powietrzu
  • maseczki będą potrzebne w momencie, gdy będzie gromadziła się większa liczba uczniów, np. podczas apeli.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.