News

Światowy Dzień Bez Papierosa: czym zastąpić zwykłe papierosy?

Światowy Dzień Bez Papierosa: czym zastąpić zwykłe papierosy?

fot. Pixabay.com

31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa. Jest to idealna pora na to, aby rzucić palenie i raz na zawsze pożegnać się ze szkodliwym nałogiem. Na rynku istnieją pewne alternatywy do zwykłych papierosów, dlatego tym bardziej jest do świetny czas na zmianę swojego życia na lepsze, i poprawienie swojego zdrowia. Z okazji Dnia Bez Papierosa w specjalnym wydaniu Pory Obiadowej od godziny 15:00 zapytamy mieszkańców Warszawy, czym najlepiej zastąpić papierosy i na jakie sposoby rzucić palenie. 

Światowy Dzień Bez Papierosa: czym zastąpić zwykłe papierosy?

Światowy Dzień Bez Papierosa mogą świętować nie tylko osoby, które na co dzień nie palą, ale też Ci, którzy od dawna myśleli o rzuceniu szkodliwego nałogu. Istnieje wiele powodów na to, dlaczego warto to zrobić. Nie jest tajemnicą, że paląc papierosy, znacznie zwiększamy swoje ryzyko zachorowania na wiele poważnych chorób, w tym niewydolność oddechowa, nadciśnienie, miażdżyca czy nawet rak płuc, rak trzustki lub rak krtani.

Na rynku na szczęście dostępne są specjalne beztytoniowe saszetki nikotynowe, które według specjalistów są w stanie obniżyć swoje ryzyko chorób związanych z paleniem tradycyjnych papierosów nawet o 99 procent.  Beztytoniowe saszetki nikotynowe są również bardzo wygodne i można korzystać z nich w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Wystarczy włożyć je pod wargę, aby nikotyna mogła zostać wchłonięta przez błonę śluzową jamy ustnej. 

Podczas Światowego Dnia Bez Papierosa warto przerzucić się również na elektryki, czyli tak zwane e-papierosy. Podobnie jak beztytoniowe saszetki nikotynowe, one także są świetną alternatywą do normalnych papierosów. Elektryki są od nich znacznie mniej szkodliwe, gdyż nie dochdzi w nich do żadnych procesów spalania. Poza tym para wydzielana przez e-papierosa, w odróżnieniu od zwykłych papierosów, nie stanowi zagrożenia zarówno dla stanu waszych zębów, jak i włosów oraz cery. Jeśli w Światowy Dzień Bez Papierosa zdecydujecie się na przerzucenie się na elektryka, nie tylko przyczynicie się do ochrony środowiska, ale też uszczęśliwicie waszych najbliższych. E-papierosy są prawie bezzapachowe, dzięki czemu będziecie mogli zapomnieć o nieprzyjemnym zapachu dymu oraz tytoniu. 

Dobrą alternatywę do tradycyjnych papierosów stanowią także podgrzewacze tytoniu. Choć nie jest to najzdrowsze rozwiązanie, według specjalistów, przerzucenie się na podgrzewacze tytoniu, może zmniejszyć wasze ryzyko zachorowania na raka nawet 25-krotnie. Podgrzewacze mają w sobie specjalne wkłady tytoniowe, które są podgrzewane, a nie spalane, tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłych papierosów. Na polskim rynku są dostępne między innymi podgrzewacze tytoniu marki glo. Urządzenia glo™ Hyper X2 Air Crisp są nie tylko niezwykle lekkie i smukłe, ale też występują w przeróżnych kolorach, dzięki czemu z pewnością znajdziecie podgrzewacz tytoniu, który idealnie pasuje do waszego stylu. 

Pamiętajcie, aby oglądać 4FUN.TV w środę 31 maja 2023 roku. Podczas specjalnego wydania Pory Obiadowej o godzinie 15:00 znajdziecie jeszcze więcej porad na to, czym zastąpić papierosy oraz dowiecie się, co pomoże wam zapomnieć o szkodliwym nałogu. 

Artykuł we współpracy z marką glo

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.