News

Ten kraj dopłaci turystom, którzy przyjadą na wakacje 2021. Są warunki

Ten kraj dopłaci turystom, którzy przyjadą na wakacje 2021. Są warunki

Fot. Pixabay.com

Ten kraj dopłaci turystom, którzy wybiorą się tam na wakacje. Są jednak warunki. Co trzeba zrobić, żeby dostać dofinansowanie?

Majówka 2021 bez wyjazdów. Hotele zamknięte do 3.05 >>

Skutki pandemii koronawirusa odczuwamy wszyscy. Szczególnie aktualna sytuacja odbija się m.in. na turystyce. Jedno z państw postanowiło walczyć o turystów i proponuje dopłaty do wakacji 2021.

Wakacje 2021 na Malcie. Zasady, dopłaty

Jak podaje m.in. Business Insider, cytując serwis Fly4free.pl, od 1 czerwca 2021 roku turyści mogą otrzymać dopłatę do swoich wakacji na Malcie. Pieniądze mają trafić do podróżujących, którzy zarezerwują swoje noclegi bezpośrednio w interesującym ich lokalnym hotelu. Warunek jest taki, że muszą wykupić tam co najmniej 3 noce.

Za rezerwację noclegu w 5-gwiazkowym hotelu, na konto turysty ma trafić 200 euro (około 911 złotych). Za 4-gwiazdkowy hotel dopłata wynosi 150 euro (około 683 złote), a za 3-gwiazdkowy – 100 euro (około 455 złotych). 

Kwota dofinansowania może być zwiększona o 10%, jeśli turyści zdecydują się na noclegi na maltańskiej wyspie Gozo. Połowa dopłaty będzie pochodziła z Maltańskiej Organizacji Turystycznej. Za drugą część odpowiadają same hotele. 

Kolejny warunek jest taki, że dopłaty będzie można wydać jedynie na posiłki, napoje i wszelkie inne dodatkowe usługi w obrębie hotelu, w którym zarezerwujemy nocleg – czytamy w serwisie next.gazeta.pl.

Obostrzenia przedłużone do 25.04. Przedszkola i żłobki zostaną jednak otwarte >> 

Turyści z zagranicy mają mieć możliwość podróżowania na Maltę od 1 czerwca na podstawie kryteriów podziału krajów na trzy strefy.

Obywatele państw z list czerwonej i bursztynowej (Polska jest na tej drugiej) mogą swobodnie podróżować na Maltę tylko wtedy, jeśli przyjęły dwie dawki szczepionki, a ponadto przybywają z krajów Unii Europejskiej lub państw, z którymi Malta zawarła bilateralne umowy zdrowotne (Health Agreement). Konieczne będzie okazanie dowodu szczepienia, które musi być wykonane najpóźniej 10 dni przed podróżą – podawała Rzeczpospolita.

Z kolei osoby niezaszczepione i przyjeżdżające z krajów „bursztynowych”, będą musiały przedstawić negatywny wynik testu PCR (wykonany nie później niż 72 godziny przed przylotem). „Podróżować na Maltę bez żadnych ograniczeń mogą natomiast mieszkańcy krajów wpisanych na listę zieloną” (…) – czytamy w Business Insider.

Większość restrykcji, wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa, ma zostać zniesionych na Malcie właśnie do 1 czerwca.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.