News

Zakaz handlu w niedziele czasowo zniesiony? Jest taki pomysł

Zakaz handlu w niedziele czasowo zniesiony? Jest taki pomysł

Fot. Pixabay.com

Zakaz handlu w niedziele zostanie czasowo zniesiony? Jest taki pomysł, żeby sklepy znowu były otwarte siedem dni w tygodniu.

Odbiór świadectw 2020 – czy i jak uczniowie odbiorą świadectwo? >> 

Zakaz handlu w niedziele – od kiedy?

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje w Polsce od 2018 roku. Na początku zakupy mogliśmy robić jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Nadal zakaz handlu obowiązywał w 13 dni świątecznych, za to w dwie niedziele, które wypadały tuż przed Bożym Narodzeniem i jedną niedzielę przed Wielkanocą, sklepy były otwarte.  

Od 1 stycznia 2019 roku centra handlowe i sklepy były otwarte już tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. Wyjątkowo było w grudniu właśnie z powodu wypadających w tym miesiącu świąt Bożego Narodzenia.

W 2020 roku w życie weszły kolejne zmiany – już nie obowiązuje zasada „ostatniej niedzieli miesiąca”, więc zakupy możemy robić wyłącznie od poniedziałku do soboty. W tym roku jest tylko siedem niedziel handlowych.

Niedziele handlowe 2020. Szykujcie się na duże zmiany >> 

Zakaz handlu w niedziele zostanie czasowo zniesiony?

Jak informują portale, Rada Przedsiębiorczości zaapelowała do rządzących o czasowe zniesienie zakazu handlu w niedziele.

Apelujemy więc o otwarcie sklepów w niedzielę w czasie stanu zagrożenia epidemicznego oraz przez 180 dni po jego odwołaniu (...)  cytuje treść komunikatu m.in. serwis Money.pl.

Według członków Rady Przedsiębiorczości, takie rozwiązanie niesie za sobą sporo kożyści. Zawieszenie zakazu handlu ma ochronić większą liczbę miejsc pracy w handlu i branżach ściśle z nim współpracujących, zwiększyć sprzedaż oraz poprawić bezpieczeństwo sanitarne w czasie zakupów. 

Ten kraj zapłaci za wakacje. Specjalna zniżka dla chorych na koronawirusa! >>  

Zakaz handlu w niedziele - kogo nie obowiązuje? 

Przypominamy, że zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje m.in. na stacjach benzynowych, w aptekach, punktach gastronomicznych i sklepach internetowych.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj