News

Ten kraj zapłaci za wakacje. Specjalna zniżka dla chorych na koronawirusa!

Ten kraj zapłaci za wakacje. Specjalna zniżka dla chorych na koronawirusa!

fot. pixabay.com/

Rozwój epidemii koronawirusa w Polsce spowodował wprowadzenie stanu epidemicznego w kraju. Ten krok wiązał się z nałożeniem licznych restrykcji takich jak m.in.: zamknięcie granic, zawieszenie nauki w szkołach i na uczelniach wyższych, zakaz imprez masowych oraz zgromadzeń powyżej dwóch osób. Nie tylko Polska zmagała się z zakażeniem koronawirusa oraz była zmuszona przyjąć liczne restrykcje, które znacząco wpłynęły na gospodarkę kraju.

Hot16Challenge: osoby z zespołem Downa podjęły wyzwanie! [WIDEO] >>

Cypr: Zniżka na wakacje 2020

Okazuje się, że Cypr postanowił przyciągnąć turystów na tegoroczone wakacje wprowadzając nietypowe zobowiązanie. Władze wysypy chcą pokryć koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz leczenia turystów, którzy po przyjeździe... zachorowaliby na COVID-19! Takie osoby musiałaby jedynie pokryć koszty przelotu do domu.

W liście rządu Republiki Cypryjskiej opisano procedury sanitarne, które zostaną wprowadzone. Turyści, którzy będą chcieli przylecieć na wakacje na Cypr już przed wejściem do samolotu będą musieli pokazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Podczas lotu trzeba będzie nosić maseczkę, a po przylocie na wyspę zostanie sprawdzona temperatura ciała każdego pasażera.

Riverdale: Cole Sprouse i Lili Reinhart znowu ZERWALI! >>

Osoby, które nie przyjechały wspólnie na wakacje będą zobligowane do utrzymania bezpiecznego dystansu. Hotele muszą na bieżąco dezynfekować leżaki, które również będą ustawione od siebie w odpowiedniej odległości. Również pokoje mają zostać poddane dezynfekcji po każdym zakończonym turnusie.

Nie jest wiadome czy kluby nocne zostaną otwarte. Na pewno w restauracjach czy kawiarniach stoliki mają być ustawione dwa metry od siebie.

Dla bezpieczeństwa turystów Cypr przeznaczy jeden ze szpitali wyłącznie dla osób nie mieszkających na terenach wyspy. Tam trafią ci, którzy uzyskają pozytywny wynik na obecność koronawirusa podczas wakacji.

Przypominamy, że według danych Agencji Reutera liczba zakażeń na Cyprze nie przekroczyła 950 przypadków. W liście skierowanym przez rząd Republiki Cypryjskiej do organizatorów wycieczek oraz rządów innych państw podkreślono, że na wyspie jest jeden z najniższych wskaźników koronawirusa w całej Europie.

Pełnia Księżyca - czerwiec 2020: Kiedy i o której Truskawkowy Księżyc? >>

Skusicie się na wakacje na Cyprze?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj