Reklama
placeholder
News

Żurnalista szczerze o trudnej przeszłości. Zrobił poruszający 'coming out'

Żurnalista szczerze o trudnej przeszłości. Zrobił poruszający 'coming out'

fot. Instagram.com/zurnalistapl

Reklama
Reklama
placeholder

Żurnalista opublikował poruszający post. Otworzył się na temat swojej bardzo trudnej przeszłości. To mój coming out. Najważniejsze co napisałem w życiu – napisał.

Michał Szpak chciałby mieć dziecko. Otworzył się na temat ojcostwa i nie tylko >>

Żurnalista to anonimowy twórca, który zdobył popularność dzięki publikowaniu w internecie swoich wierszy. Wydał kilka książek ze swoją poezją.

Dziś Żurnalista jest znany przede wszystkim jako twórca podcastu Rozmowy bez kompromisów, który jest jednym z najpopularniejszych w serwisach streamingowych. Z Żurnalistą rozmawiali m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan, Julia Wieniawa, Michał Szpak, Magdalena Ogórek, Michał Piróg czy Marcin Matczak. 

Julia Wieniawa wspomina związek z Baronem. Nazywa go 'pomyłką' >> 

Jakiś czas temu na profilu na Instagramie Żurnalisty (@zurnalistapl)  pojawił się post, w którym opowiada o swojej przeszłości.

Żurnalista miał trudne dzieciństwo. Chciał popełnić samobójstwo

Dzisiaj znacie mnie z podcastów, fajnych rozmów, gdzie potrafimy wraz z rozmówcą się otworzyć. Dzisiaj otworzę puszkę Pandory, którą zamknę i nigdy już jej nie otworzę. To, że rozumiem każdy strach, ból i lęk urodziło się we mnie dawno.

Dlatego czas się poznać i opowiedzieć prawdę. Jak stałem się tym, kim jestem. To będzie bolało, bardzo bolało, ale chcę wreszcie oderwać przeszłość od siebie. Nie chcę, by ktoś ciągle mnie straszył moją przeszłością. (…)

Wszystko zaczyna się w miejscowości, która ma około 2 tys. mieszkańców. Byliśmy bici przez ojca, nie mieliśmy co jeść. Przez jakiś czas gdzie mieszkać. Później był dom samotnej matki, po jakimś czasie dostaliśmy mieszkanie i wróciliśmy. (…) – pisze Żurnalista.

Michał Piróg szczerze o seksie z dziewczyną. Miał 'kaca moralnego' >> 

Kiedy Żurnalista był nastolatkiem, zajmował się organizacją koncertów – bez sukcesu.

Druga tego rodzaju impreza wyszła gorzej niż zakładaliśmy i skończyła się tym, że jeden z moich „przyjaciół” rozebrał mnie do samych bokserek i zabrał wszystkie ciuchy, bo nie miałem kasy. W następny dzień dostałem srogi wp****ol i nosiłem duże okulary przeciwsłoneczne, by zakryć twarz. (…)

Zostałem wyklęty przez środowisko, które mnie wychowało przez głośniki mojego komputera. (…) Miałem siedemnaście lat. Przychodzili do mojej mamy i mówili, że jestem winny im pieniądze. Walili w drzwi, a ja siedziałem skulony na strychu jak szczur i słuchałem krzyków. Obrażano mnie, wyzywano w internecie. (…) – czytamy dalej.

Żurnalista po śmierci babci zamieszkał z dziadkiem, u niego zaczął pisać.

Później wyjechałem wtedy za granicę do ojca, tego, który wcześniej mnie bił. (…) Wróciłem mając 19 lat – zdradził.

Maja Sablewska o zmianie nazwiska rodowego. Poprzednie było 'brzydkie' >> 

Dalej Żurnalista wspomina współpracę m.in. z „wokalistką, która śpiewała w jednym z programów talent show”.

W 2014 roku, mając 22 lata, równolegle stworzyłem swój projekt (…). Wszystko umarło wraz ze śmiercią mojego dziadka (…). Leżałem na kanapie, patrzyłem się w sufit i płakałem. W międzyczasie rozstałem się z ówczesną partnerką, bo waliło się wszystko, brakowało nam szczególnie pieniędzy i spokoju. Zamieszkałem z przyjacielem, wynająłem pokój za 600 złotych w Bydgoszczy i tam powstał Żurnalista. Tam postanowiłem, że popełnię samobójstwo. (…) Dlatego, że wszystko, co robiłem mi nie wyszło, każdego kogo kochałem, straciłem i nie miałem nawet co jeść – wyznał Żurnalista.

Dzisiaj mam 29 lat, jestem przed 30. urodzinami i dokładnie wiem co chcę robić. (…) Zamykam tę puszkę Pandory i proszę, żeby nikt jej nie otwierał, bo to wszystko, te wszystkie porażki popchnęły mnie do myśli samobójczych. Teraz mam nowe życie. (…)

Żurnalista podjął decyzję o terapii. Na koniec poprosił o kontakt wszystkich, którzy mają do niego żal.

Basia Kurdej-Szatan o zarobkach na początku kariery. Różnice są porażające >> 

Słowa wsparcia skierowali do Żurnalisty nie tylko goście jego podcastu, lecz także czytelnicy. Wiele osób napisało autorowi, że jego wpis bardzo im pomógł.

Szukasz pomocy? Jeśli potrzebujesz wsparcia i nie wiesz do kogo się zgłosić, możesz zadzwonić pod bezpłatny numer zaufania:

Numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, całą dobę). Można również napisać wiadomość e-mail za pośrednictwem strony 116111.pl.

Kryzysowy Telefon Zaufania – 116 123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00).

Telefon Zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia – 801 889 880 (Infolinia  jest czynna codziennie w godzinach od 17.00 do 22.00 z wyjątkiem świąt państwowych).

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama