Reklama
placeholder
News

Ten kraj zatwierdził "covidowy Paszport Możliwości". Co to jest?

Ten kraj zatwierdził "covidowy Paszport Możliwości". Co to jest?

Fot. Pexels.com

Reklama
Reklama
placeholder

W jednym z krajów zatwierdzono „covidowy Paszport Możliwości”. Co to jest? Regulacja ma pozwolić na „częściowy powrót do normalności w czasie pandemii koronawirusa.

Maseczki zniesione na zewnątrz. Od kiedy? >> 

Litwa z „covidowym Paszportem Możliwości”

Jak donosi m.in. Gazeta Prawna, litewski rząd podjął decyzję, że od 24 maja w kraju będzie obowiązywać tzw. covidowy Paszport Możliwości.

Głównym celem europejskiego certyfikatu jest umożliwienie podróżowania między krajami. (...)Paszport Możliwości jest regulacją wewnętrzną, oferującą większe możliwości osobom posiadającym odporność na koronawirusa bądź negatywny wynik testu – cytuje wypowiedź premier Ingridy Szimonyte dziennik.

Paszport Możliwości to system elektroniczny, generujący kod QR, który przy skanowaniu ujawni, czy dana osoba może korzystać ze złagodzonych obostrzeń w ramach obowiązującej w państwie kwarantanny.

Kto będzie mógł korzystać z takiego paszportu? Jest on kierowany do osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców, tych, którzy nie wcześniej niż dobę przed planowaną aktywnością, ograniczoną przez ogólnokrajową kwarantannę, będą mieli negatywny wynik testu oraz dzieci do 16. roku życia.

Luzowanie wszystkich obostrzeń: harmonogram na maj. Kiedy restauracje i kiedy siłownie? >> 

Premier Litwy przewiduje, że zniesienie kwarantanny nie nastąpi latem, jednak zapowiada stopniowe łagodzenie obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Jak czytamy na stronie gazetaprawna.pl, kwarantanna na Litwie została wprowadzona w listopadzie 2020 roku i obowiązuje przynajmniej do końca maja.

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama