Reklama
placeholder
News

Ed Sheeran – czy Shape of You to plagiat? Jest WYROK sądu

Ed Sheeran – czy Shape of You to plagiat? Jest WYROK sądu

fot. Instagram.com/teddysphotos

Reklama
Reklama
placeholder

Sąd podjął decyzję w sprawie sporu o plagiat miedzy Edem Sheeranem a Samim Switchem. Muzyk twierdził, że hit Sheerana za bardzo przypomina jego piosenkę Oh Why.

Ed Sheeran stanął przed sądem. Chodzi o Shape of You >> 

Pozew w sprawie rzekomego plagiatu został złożony w 2018 roku przez samego Eda Sheerana, który chciał wyjaśnić sprawę i bronić dobrego imienia. Mówiło się, że  oskarżyciele domagają się od gwiazdora 20 milionów dolarów zadośćuczynienia i wypłaty tantiem za Shape of You.

Niedawno media obiegła informacja o wyniku sprawy. 

Shape of You plagiatem? Ed Sheeran wygrał w sądzie

Sąd orzekł, że wokalista pracując nad swoim przebojem celowo ani podświadomie nie skopiował kompozycji artysty Samiego Chokri, znanego jako Sami Switch.

Dua Lipa pozwana. Chodzi o hit Levitating >>

Sędzia przyznał, że oba utwory są do siebie w pewnym stopniu podobne, ale nie na tyle, żeby można było mówić o popełnieniu plagiatu. Dodał, że Sami Chokri nie jest w stanie udowodnić, że Ed Sheeran słyszał piosenkę Oh Why przed nagraniem Shape of You.

W trakcie procesu Ed Sheeran zaznaczył, że szanuje pracę osób współtworzących z nim utwory i że dzielił się tantiemami z twórcami, od których czerpie inspirację.

Ed Sheeran skomentował wynik sprawy w mediach społecznościowych. M.in na Instagram trafiło wideo, w którym gwiazdor mówi:

Jesteśmy oczywiście zadowoleni z wyniku, ale wydaje mi się, że takie roszczenia są teraz zbyt powszechne i stały się elementem kultury, (…) nawet, jeśli nie ma do nich podstaw. To naprawdę szkodzi branży muzycznej. Mam nadzieję, że w przyszłości unikniemy takich bezpodstawnych wniosków. To się musi skończyć. 

Jerzy Połomski na nowym nagraniu. Wzruszające wideo z domu w Skolimowie >>

Singiel Shape of You został wydany na początku 2017 roku. Utwór trafił na trzeci studyjny album Eda Sheerana – ÷.

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama