News

Egzamin gimnazjalny 2019: ARKUSZE

Egzamin gimnazjalny 2019: ARKUSZE

Wikimedia Commons/Marcin Otorowski

Egzamin gimnazjalny 2019 rozpoczął się 10 kwietnia 2019 roku od testu humanistycznego. Jakie pytania zadano gimnazjalistom z WOSu, historii i języka polskiego?

Egzamin gimnazjalny 2019 generuje w tym roku wiele emocji. Przypomnijmy, że jest to ostatni rok, w którym taki test w ogóle ma miejsce. Dzięki reformie szkolnictwa przywracającej ośmioklasową szkołę podstawową gimnazja znikną całkiem z polskiego systemu edukacji.

Egzamin gimnazjalny 2019: kiedy test? [DATY] >>

Od 8 kwietnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. Pracownicy szkół nie pracują i domagają się godnych podwyżek. Strajk zbiegł się w czasie z egzaminem gimnazjalnym, a jego przeprowadzenie do ostatniej chwili stało pod znakiem zapytania. Szkoły do wieczora 9 kwietnia kompletowały komisje egzaminacyjne, które były nieodzowne do prawidłowego przebiegu egzaminów.

Strajk nauczycieli trwa. Co z egzaminem gimnazjalnym? [aktualne info] >>

10 kwietnia młodzież pisze egzamin gimnazjalny 2019 z WOSu, polskiego i historii. 11 kwietnia podejmą się wykonania testu matematyczno-przyrodniczego, a 12 kwietnia zmierzą się z językiem obcym nowożytnym.

 

Egzamin gimnazjalny 2019 – WOS, polski i historia [ARKUSZE, PYTANIA]

Uczniowie są już po egzaminie z WOSu, polskiego oraz historii. Większość z nich uważa, że egzamin był naprawdę trudny. Nie było w nim ani jednego pytania na podstawie źródła, co okazało się problematyczne.

Gimnazjaliści musieli napisać też rozprawkę na temat: czy warto bronić własnych przekonań? To zadanie nie sprawiło uczniom wiele trudności.

W części historycznej uczniowie zostali zapytani m.in. o Powstanie Chmielnickiego, czyli ruchu chłopstwa ruskiego pod przywództwem hetmana kozackiego Bohdana Chmielnickiego przeciwko Rzeczypospolitej. Powstanie Chmielnickiego rozpoczęło się ono wiosną 1648 roku.

Arkusz z WOSu i historii >>

Arkusz z języka polskiego >>

Arkusz z przyrody >>

Arkusz z matematyki >>

Egzaminy gimnazjalne 2019 rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki kwietniowego egzaminu będą ogłoszone 14 czerwca.

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.