News

Eurowizja 2019: Francja wystawia swoją Conchitę Wurst

Eurowizja 2019: Francja wystawia swoją Conchitę Wurst

Fot. Instagram.com/iambilalhassani

Eurowizja 2019 odsłania kolejne karty, a kraje już prezentują swoich kandydatów. Wiemy już, że reprezentantem Francji został 20-letni Bilal Hassani. Wokalista wzbudza wiele kontrowersji. Porównuje się go nawet do Conchity Wurst, która wygrała Eurowizję w 2014 roku.

Eurowizja 2019: nowe zasady w Polsce >> 

Eurowizja 2019: reprezentant Francji

W tym roku reprezentantem Francji w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji został pochodzący z Paryża Bilal Hassani. Niecodzienny wizerunek artysty wzbudza sensację, ale może też zapewnić mu wysokie miejsce w konkursie. Podobnie było przecież z Conchitą Wurst – pochodzącą z Austrii drag queen, którą na długo zapamiętała cała Europa.

Eurowizja 2019: Madonna wystąpi w Izraelu?! >> 

Bilal Hassani podczas finału Eurowizji w Tel Awiwie zaprezentuje utwór Roi, która podczas krajowych eliminacji zdobyła 200 punktów, w tym 50 punktów od jurorów i najwięcej, bo aż 150 punktów, w głosowaniu telewidzów.

Eurowizja 2019: Bilal Hassani – kim jest

Bilal Hassani urodził się 9 września 1999 roku. Od 2010 roku prowadzi kanał na YouTube, w którym publikuje covery i vlogi ze swojego życia. Jego kanał śledzi prawie 900 tysięcy subskrybentów! W 2015 roku wziął udział w drugiej francuskiej edycji programu The Voice Kids. Na castingu zaśpiewał utwór Rise Like a Phoenix z repertuaru Conchity Wurst. Dołączył do drużyny Patricka Fiori, odpadł jednak na etapie „bitew”. Nagrał kilka singli, m.in.: Wanna Be (2016), Shadows (2018), Heaven With You (2018) oraz Roi (2019). Hassani jest homoseksualistą. Jak podają media, został ikoną francuskiej młodzieży LGBT, a także znalazł się wśród trzydziestu najważniejszych osób środowiska LGBT, które zmieniają Francję. Podaje się także, że Stowarzyszenia Ratunku Homofobia i Stop Homofobii objęły go specjalną ochroną. Bilal Hassani ma starszego brata Taha.

Eurowizja 2019: Roksana Węgiel jedzie do Izraela! >> 

Eurowizja 2019: kiedy i gdzie się odbędzie

64. Finał Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się 14 – 18 maja 2019 roku w izraelskim Tel Awiwie. Przypomnijmy, że Eurowizję 2018 wygrała właśnie reprezentanta Izraela, Netta, która wykonała wówczas utwór TOY.

Myślicie, że Billal Hassani ma szansę na wygraną? 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

drinking my cafe crème as every single day ✨ @odo.jpg ‘s insta saw it first !

Post udostępniony przez Bilal Hassani (@iambilalhassani)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

call me queen Bi ✨ 📸 @kenzalebas makeup by @nicolasdenoun hair by @lincyshair

Post udostępniony przez Bilal Hassani (@iambilalhassani)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

feeling like marylin monroe 📸 @coste.billy

Post udostępniony przez Bilal Hassani (@iambilalhassani)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Je regarde à droite et à gauche ça se voit je me méfie trop 😭

Post udostępniony przez Bilal Hassani (@iambilalhassani)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj