News

Facebook: opublikowałeś oświadczenie? Zobacz reakcję Zuckerberga

Facebook: opublikowałeś oświadczenie? Zobacz reakcję Zuckerberga

fot. pxhere.com

Kilka dni temu na Facebooku pojawił się tzw. łańcuszek – tekst do przeklejania z konta na konto. Mówił on o tym, że dany użytkownik nie zgadza się na upublicznienie swoich zdjęć, wiadomości i statusów, więc wielu fanów Facebooka również udostępniło u siebie ten tekst.

Nie daję dla facebooka ani żadnego podmiotu powiązanego z facebookiem pozwolenie na korzystanie z moich zdjęć, informacji, wiadomości lub postów, zarówno z przeszłości, jak i przyszłych. Z tym oświadczeniem, zauważyłem na facebooku, że jest surowo zabronione do ujawnienia, kopiowania, dystrybucji lub podejmowania wszelkich innych działań przeciwko mnie w zależności od tego profilu i / lub jego treści. Treść tego profilu składa się z prywatnych i poufnych informacji. Naruszenie prywatności może być karane przez prawo (ucc 1-308-1 1 308-103 i status Rzymu). UWAGA: Facebook jest teraz podmiotem publicznym. Wszyscy członkowie muszą opublikować taką notatkę – brzmi fragment tego tekstu.

Fit Lovers w 10 Years Challenge! Rozpoznalibyście ich? >>

Drodzy użytkownicy Facebooka – to fake. Waszą uwagę powinny przede wszystkim przyciągnąć takie nieprawidłowości jak… status Rzymu 😊

Nie śmiejemy się z tych, którzy udostępnili ten łańcuszek, bo zrobili to w geście obrony przeciwko upublicznianiu m.in. swoich zdjęć. Pamiętajcie jednak, że nie można na takie portale wstawiać rzeczy, które zawierają np. dane osobowe. Korzystajcie z Facebooka, ale z troską o swoje bezpieczeństwo w sieci.

W internecie pojawiło się mnóstwo memów w reakcji na Facebookowy łańcuszek. Który najlepiej oddaje całą sprawę? 😊

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj